Deset dní: Den třetí

25. června 2015 v 20:29 | Iris |  Deset dní
Osm způsobů, jak si získat mé srdce

Dobrý večer přeji.
Dnešní článek bude něco pro milovníky vnitřností. Jak již nadpis napovídá, půjde o třetí úkol projektu Deset dní. Účelem následujících řádků je objasnit vám, jak se stát mou srdeční záležitostí. Jedná se o článek plný pokynů a neobjasňující žádné choulostivé otázky - žádné pojednání o mých nepovedených (pseudo)vztazích, žádná vyznání lásky.
Pod rozmazanou šatovou selfie uvidíte osm bodů, jež musí splňovat ideální osoba pro ideální vztah. Pro mne, samozřejmě. Článek je silně subjektivní. Jsem vybíravá holka, přiznejme si to.
Nápady na články existují stále, jen jsem se ještě nedostala k jejich realizaci. Až tak učiním, zajisté budete jedni z prvních, k jejichž očím se dostanou.
Ale dost již bylo křečovitého sentimentu. Prostě jestli si to chcete přečíst, klikněte na Celý článek. Děkuji.


(Hurá, někdo to rozklikl!)
🌵 🌵 🌵

1. Zajímejte se o mě. Zní to divně, ale jistě tomuto požadavku rozumíte - poslouchejte to, co říkám a co se snažím sdělit. Když se dlouho neozývám, pokoušejte se zjistit, co se mnou je. Všichni si zasloužíme trochu pozornosti, obzvlášť od svých "drahých" a "lepších" poloviček. Pro vztah (nejen) se mnou je užitečné i naučit se zájem předstírat.

2. Chovejte se ke mně jako k ženě. Jsem přece žena. Nerada bych si vynucovala vaše galantní chování tím, že se nacpu do dveří před vámi, ač mi je nedržíte, nebo že vám strčím do ruky svůj kabát, aby vám možná došlo, že mi máte pomoci do rukávů. Nejsem žádná feministka a dokážu se podvolit, ale zároveň vyžaduji gentlemana. Alespoň částečného.

3. Když vejdete do místnosti, sundejte si klobouk (nebo kšiltovku nebo kulicha nebo "beanie", i když pochybuji, že bych s vámi udržovala vztah, nosíte-li kšiltovku). Prostě si ho sundejte. Pokud nejste dívka, samozřejmě, ty si klobouk můžou nechat jakožto dámský atribut.

4. Neplivejte na ulici. Pokud netrpíte nějakou hroznou nemocí a nemusíte každou chvíli kašlat hleny. Nebo pokud jste zrovna nedoběhli na schůzku s kyticí růží v náručí, že. V takovém případě si klidně sofistikovaně vytáhněte kapesníček a vykonejte to nejnutnější. Ale bezdůvodně plivou jenom lamy. A s tou bych chodila nerada.

5. Sdílejte alespoň trochu mé zájmy a můj přístup k životu. Samozřejmě, protiklady se přitahují; ale mne protiklad přitahoval jen jednou v životě a bylo jasné, že z toho nikdy nic nemůže být, neboť naše konverzace nebyly příliš záživné. K chemii... by se měla přidat filosofie. Takže bych si s vámi měla mít o čem popovídat. O historii, o literatuře a tak.

6. Rozumějte mi. To trochu souvisí s předchozím bodem a taky s tím prvním, ale chtěla bych to vyzdvihnout. Nemusíte se se mnou shodovat ve všech názorech na život, na smrt, na náboženství, na politiku; nemusíme sdílet ani tak banální věci jako hudební vkus, ale je důležité, abyste mne tolerovali, abyste pochopili, že s vámi nepůjdu na metalový koncert a že vám nebudu dělat společnost při sledování akčních filmů. Já vám taky nebudu násilně předčítat básničky.
(Ale čím více společných zálib s vámi najdu, tím lépe.)
A hlavně smysl pro humor by to chtělo, smysl pro humor! Jinak bychom to spolu nevydrželi.

7. Nepřehánějte to s romantikou. Ano, mám ráda básně, ale nejsem ničí sluníčko, beruška ani andílek. Nepokoušejte se mne získat stovkou zapálených svěc v pokoji a růžovými lístky ve vaně. A prosím, prosím, jen žádná překvapení. Žádné tandemové seskoky padákem nebo nedejbože vodní zorbing.
Romantické procházky po městě stačí. Ty jsou také občas dost adrenalinové, zvláště konají-li se večer.

8. Počkejte si, až budu mrtvá. Z pitevny se možná srdce kradou snáz, než z živoucích útrob osoby tak netečné, jako jsem já.


Loučím se a opět vám děkuji za pozornost!
Iris :V
 


Anketa


Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 26. června 2015 v 16:13

Na osmý bod jsem čekala. :D
Ale bez legrace musím přiznat, že to máme podobně. Nechápu, proč to mají dneska gentlemani tak těžké. Nebo proč je problém mít společné zájmy, proč se lidi dávají dohromady často kvůli vzhledu. Myslím, že to osmero bodů bych sepsala podobně.

A to s těmi beruškami a překvapeními. Asi bych to brala, jen tak na zkoušku, ale nevím, jestli bych to milovala, já, romantik. :D

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. června 2015 v 17:59

:) Naprosto se poznávám v nenávidění všech berušek, srdíček, andílků a broučínků :) naštěstí to zatím všichni pochopili nebo to měli podobně.
.
Ach jo, zas mám chuť napsat na tohle téma něco také.

3 Adrijo Adrijo | Web | 28. června 2015 v 20:28

Broučku, srdíčko, medvídku, myšičko... Takhle oslovuji svého pejska, když se s ním mazlím :DDD Ale je pravda, že mi to taky vadí, když mi to někdo říká! :D jinak 8 je top! :´)

4 Yeanni Yeanni | Web | 29. června 2015 v 4:29

Skvelý článok, vo väčšine bodoch sa poznávam tiež.

5 Elis Elis | Web | 30. června 2015 v 14:39

Tak s tím souhlasím, jen mám malou připomínku, ještě bych přidala poslední bod ve smyslu, že stejně se člověk musí chovat i partnerovi, jinak vztahy nefungují...

6 Casion Casion | Web | 30. června 2015 v 16:30

Výborne napísané a so všetkým súhlasím :-) Najmä ten záujem, vždy ma poteší od priateľa bežná otázka čo si dnes robila alebo aký si mala deň a podobne, jednoduché, ale ide o ten záujem :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama