Deset dní: Den druhý

17. června 2015 v 16:19 | Iris |  Deset dní
Devět faktů o mně

Máme tu středu a mne tak nějak napadlo, že bych mohla konečně zveřejnit Druhý den. Už je to pár dní, co se mi nedočkavě třese ve složce. A sice mám pár nápadů na články, ale jejich realizace vyžaduje buď focení, nebo hluboké a odborné uvažování, a vzhledem k tomu, že právě prožívám kruté období trimestrálních testů, rozhodla jsem se je ještě trošku odložit. Příští týden už bude lépe, i když mám také dost zaneprázdněno, hlavně po odpoledních.
Druhý den z Deseti je pro mne, pravda, trošku diskutabilní. Teoreticky by tu totiž vůbec nemusel být. Článků, v jejichž rámci se snažím přiblížit zákoutí své osobnosti náhodným kolemjdoucím, obsahuje tento blog požehnaně. Jenže výzva je výzva. Pokusila jsem se vybrat alespoň něco netypického, co jsem ještě stokrát neomlela všude možně.
Příští den už zase bude zajímavější. Půjde o jeden docela důležitý sval.


A abych nezapomněla, všem vám moc děkuji za odezvu k minulému článku. Budu ráda, když se také zapojíte - akorát vám nemohu poskytnout informace o původu této desetidenní výzvy, už delší dobu se k tomu nikdo nehlásí.

🐈 🐈 🐈

1. Asi bych potřebovala návod na to, jak zacházet se svými vlasy. Očividně mi to stále není jasné. Můžou se teda česat, nebo ne?! Jak často si je mám mýt? Když jsou mastné, nebo když tak jen vypadají? A jaká je vlastně jejich barva? Uááá.

2. Poslední dobou už si vůbec nevedu deník - ani žádné jiné zápisky, jež by mi mohly pomoci ventilovat vnitřní psychické problémy a nesoulady. Možná, že bych měla zase začít, nechci-li se zbláznit.

3. Mám dost omezené spektrum témat, o nichž se se mnou dá konverzovat. Možná i to je důvod, proč nesnadno nacházím společnou řeč s vrstevníky. Má oblíbená témata jsou pro ně jen nuda ze školních lavic. Na druhou stranu - když se mě někdo zeptá na otázku z "oboru", musím své promluvy záměrně krotit. Abych nemluvila moc dlouho a nudně.

4. Občas podvědomě tíhnu k věcem, které nejsou moc oblíbené, jen proto, že prostě nejsou oblíbené. Přesto se nepovažuji za hipstera. Jsem jen outsider.

5. Mám velkou zálibu ve všemožných schématech, tabulkách a typologiích. Třeba takové ty barevné grafy ve školních atlasech světa. Nebo barevná spektra. Nebo systém třídění rostlin. To je jediná část biologie, do níž by mě neotravovalo proniknout.
Sama se také ráda zařazuji. Proto to nadšení z MBTI testů, politického kompasu a neposlední řadě barevné typologie.

6. S tím souvisí tento fakt. Dlouho jsem si myslela, že co se týče vzhledu, jsem prostě tuctová dívka, která ničím nevybočuje a není ničím výrazná. Pak jsem zjistila, že jsem jednoduše pouze tlumený podzim! (To vlastně znamená to samé, jen to zní líp.)

7. Můj přístup ke světu je spíš realistický a mám-li nějaké ideály, snažím se i je stavět nepříliš vysoko nad zem. Nikdy jsem si moc nerozuměla s pohádkami a fantasy.

8. Vůbec nejsem schopna určit svůj typ temperamentu. Ani podle psychotestů. Povětšinou se mi zdá, že z cholerika, flegmatika, sangvinika i melancholika obsahuje má povaha ty nejhorší rysy. Dokonce ani nedokážu říct, jestli jsem spíš introvert, nebo extrovert. Vím jen, že k psychické stabilitě mám daleko.

9. Blog je má oblíbená forma prokrastinace.

Děkuji za pozornost.
Iris :V
 


Komentáře

1 Aneka. Aneka. | 17. června 2015 v 18:16

Pověz mi, o čem si s tebou mohu povídat? (témata)

2 PauliNe PauliNe | Web | 17. června 2015 v 21:07

Je zajímavý jak si fakty pojala. :) Určitě cením to že nemáš jednoslovný odpovědi..

3 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 17. června 2015 v 21:12

Několik faktů, které musím zmínit v tomto komentáři.
Některá fakta jsou pro mě novinkou. O některých už jsem věděla. Některá mě překvapila. Většina jich sedí i na mě. Fakticky.

Mimochodem, líbí se mi tvé duhové číslice a fotky s logem výzvy! :)

4 Bezejmenná Bezejmenná | E-mail | Web | 18. června 2015 v 18:18

Zajímavé fakty.  Vybírala si opravdu dobře!

5 Claire Claire | E-mail | Web | 20. června 2015 v 7:04

Blog a prokrastinace? Děvče, ani omylem! Tohle je naopak jedna z mála věcí, která u mě v životě má nějaký smysl a nějaký směr :)
Jinak v tobě dost vidím sebe - já absolutně neumím mluvit s lidmi. Mám pár témat, kterých se snažím držet, ale ve skutečnosti je to jako kdybych mluvila o tom, jaké je venku počasí...
U čeho se rozcházíme, to je realita. Já jsem snílek a pro mraky pod svýma nohama nevidím pevnou zem. :)

Pěkný článek!

6 Adrijo Adrijo | E-mail | Web | 20. června 2015 v 19:09

Já také strašně ráda dělám různé testy, kvízy apod. , které mi řeknou, kdo vlastně jsem :)

7 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. června 2015 v 17:55

Líbí se mi zejména bod 4. Dneska si každý říká hipster, ale k outsiderství to nemá daleko. O to větší odvaha je se tak nazvat.
.
A děkuji za odkaz na článek s barevnou typologií :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama