Umělecká zácpa

19. března 2015 v 19:39 | Iris |  Šuple
Zácpa

Dřív či pozděj' každý pozná:
Básnická zácpa je hrozná.
Ač to zkouším zas a znova,
z tužky nelezou mi slova.Snad mám hlavu plnou konin,
snad mi chybí serotonin,
snad mi chybí množství spánku,
snad moc olizuji slánku...!

Lezte, slova, lezte z tužky!
Nebo použiju nůžky!
Nebo snad mám užít nožík -
- či kly, jako malý mrožík?

Jelikož mám z toho splín,
vezmu na to pěstní klín.
Vymlátím to odkudkoliv!
...a pak si dám misku oliv.

Olivy! Ten nástroj pravý!
Olivy mne prostě baví!
Sním jich klidně plný necky,
nevyplivnu ani pecky.

Zelený i černý plody,
VIVAT olivový hody,
nějak se to ve mně mačká.
Ze slovní zácpy je

.
.
.
.
.
.

hnačka.

------------------------
Vážení čtenáři,
právě jste byli svědkem mé verze pochybného literárního žánru Špatná báseň. Osobně jsem jich v minulosti již zveřejnila mnoho - s tím rozdílem, že jsem je klasifikovala jako básně dobré a pak jsem byla tajně zklamaná, když mi někdo napsal do komentářů, že některé sloky zní amatérsky (nyní již uznávám, že to bylo na místě).
Kdybych vám prozradila, jak dávno vznikla tato rýmovačka - asi byste se divili, že jsem ji udržela v šuplíku tak dlouho. Ano, opravdu tam spala věky. A nyní, naprosto spontánně, patří světlo denní; doufám, že alespoň trochu spokojeně.
Abyste věděli, opravdu vznikla z umělecké zácpy. Jedna z mých posledních "odlehčených" básní, než přišlo vážné období (o něž jsem předlouho prosila u Melpomené, až mi nakonec vyhověla a zas takový med to není). Jelikož pojednává o tvůrčí krizi, je logické, že obsahuje hromady vykřičníků a nespisovných výrazů, jichž se obvykle snažím vyvarovat. Olivy mám opravdu ráda (takže špetka autobiografie, ha!) a rým nožík-mrožík se mi zdá tak pitomý, že je skoro roztomilý.
Prostě, konec okecávání; původně jsem měla v plánu obšťastnit vás zase nějakou básní opěvující soumrak, svítání, všechny možné záře, osamění a platonickou lásku, ale to přijde až někdy později. Možná také nainstaluji nový design, tak se, prosím, nelekejte.
A pozítří tu máme konec Hřejivé výzvy! (A začátek jara! A narozeniny Johanna Sebastiana Bacha!) Přijdete se podívat na můj shrnující článek?
Iris :V
PS. Obrázek mám z Dolliecrave.com a asi jsem na něm já.
 


Anketa

Nejchytřejší blondýna je?

Iris Virág (=já)
zlatý retrívr

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 19. března 2015 v 20:25

Náhodou jsi mě vážně pobavila! Miluju takový ten jednoduchý rým, který z tebe tak nějak leze, smysl nesmysl. Dneska jsem taky měla chuť veršovat, něco typu "držte palce, držte pěsti, potřebuju hodně štěstí", ale nakonec jsem to nikam nevytroubila. :D Z olympiády, mimochodem, mám pocity smíšené, do týdne budu znát výsledky. Nechci říkat, že jsem úplně propadla, to bych lhala a já nesnáším to, když někdo říká, jak hrozný byl, a přitom bude nejlepší. Ale u některých otázek jsem si opravdu nedokázala nic ani tipnout, tak velké jsem měla mezery. :D
Mimochodem, ještě k tématu, když už jsi začala s tou uměleckou zácpou. Dneska jsem se snažila o sepsání (před)posledního článku, ale nějak nevím, kterou knihu začít psát. Mám fůru nápadů. A jakmile si sednu a začnu psát, vůbec nevím, o čem by to vlastně mělo být, a nic nepromyšleného a hloupého psát nechci. Nedá se tenhle úkol nějak přeskočit? :D (řečnická otázka, vím, že ne. :D) No, zítra to budu muset nějak provést... :)

Měj se! :)

2 Elizabeth Elizabeth | Web | 20. března 2015 v 20:38

Je veľmi dobrá, pobavila ma. :) Umeleckú zápchu mám asi aj ja, práve teraz. No len hádam to prejde.

3 izuleasasetka izuleasasetka | E-mail | Web | 21. března 2015 v 0:26

:DD tak něco takového mám už hodně dlouhou dobu, nevím, čím to je, normálně ze mne lezou rýmy úplně samy :D přiznávám, že bych napsala něco smysluplného a normálního dá trochu větší práci (zvláště u mně), ale když se mi nechce tvořit smysluplná díla, jen tak napíšu první verš, narýmuji poslední slovo, nějak ho vpašuju na konec a vznikne nějaký děj od kterého se dokáži odpíchnout :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama