Iris stále ničí deník (II.)

28. března 2015 v 17:49 | Iris |  Šuple
Včera večer jsem se vyhrabala ze svého rýmového doupěte a šla si převzít zprávu o studiu, letos již druhou (naše divné vysvědčení se slovním hodnocením). Jelikož jsem s ní nad poměry spokojená, rozhodla jsem se tento fakt oslavit višňovou kofolou, velkou čokoládou a Destrukčním deníkem. Celé dnešní dopoledne jsem strávila s tímto milým "konceptuálně uměleckým dílem" a nakonec jsem vše své snažení nafotila, upravila a nyní se jím můžete pokuochat i vy!
Možná, že někteří z vás se po rozkliknutí článku trochu podiví, nebot jsem se pustila do mírně ničivého počinu (jen jednoho, ale i ten se počítá). Dnešní ukázka obsahuje o trochu méně stránek než ta minulá, ale řekla bych, že to tolik nevadí.
A zdaleka nejsem spokojená. I když... to je těžké. Nejde dělat věci, co jsou zároveň originální a pěkné. Aspoň já tedy vždy musím jedomu z těchto adjektiv uhnout - a většinou to bývá právě na úkor estetiky. Snad si v následujících řádcích a fotografiích najdete nějakou estetiku.


Tato fotografie ilustruje strhující přípravu na vykonání úkolu se svinčíkem. Rohodla jsem se vytisknout si tři svoje básničky (dvě z nich jsou dohledatelné na tomto blogu, třetí vlastně také, ale pouze v administraci, v rozepsaných, haha) a...


...a rozstříhat je na slova a polepit jimi stránku. Ach, to byla patlárna! Samozřejmě jsem se do toho pustila hned, jak mne to napadlo, tedy jednou v pondělí, po příchodu ze zušky (takže asi v půl deváté večer), neboť to bylo mnohem důležitější než nějaká škola. Asi jsem již někdy zmiňovala svou nešikovnost - i tentokrát bylo polepené všechno, včetně mých rukou, kromě papírků a deníku. A nakonec, když už to vypadalo celkem k světu, jsem usoudila, že to pokydám vodovkou, tudíž je teď můj deník imobilní, neboť se z něj stále sypou barevná slovíčka. Ale hlavně že jsem originální, haha.
(hodila jsem to do bloku, jelikož je to skoro odstavec, víme?)


Nakonec jsem sebrala odvahu i k lakování nakreslených nehtů. A k focení své divné ruky, abyste viděli tu podobu, že. Mimochodem, na druhém obrázku se sešly mé dva nejdivnější a oblíbené laky (není to tak dobře vidět, ale na papíře je plesnivě šedivozelený a na živé ruce taková skvělá směs "vyteklý olej", co se leskne fialově a zeleně).

S tímhle plynutím času mám ještě v plánu něco udělat, ale nevím přesně, co. Oprášila jsem své grafické písmo a vyvedla svůj oblíbený citát z básně Sedmá elegie.

Nálepky z ovoce jsem začala sbírat již v září - usoudila jsem, že je na nich něco všedně magického, stejně jako na vratech od garáže. Mám jimi polepenou poličku ve třídě a každým dnem riskuji, že mi budou strženy. Jednou musím vzít deník do školy a šetrně je všechny přelepit. Má sbírka by se dost rozšířila.

Tohle je impulzivní nápad z dnešního rána a patří jakože k těm nálepkám z jablek, což je logické. Provedení nic moc (zvlášť ten had, a to jsem se tak snažila, a neměl náhodou ještě nožičky, když nabízel Evě jablko?... nevadí), citát, co mě k tomuto počinu inspiroval, pochází z písně Begin To Hope od Reginy Spektor. Bez citátu by to možná vypadalo lépe. Ta jablíčka mají být malé zeměkoule.


Mobil byl po ruce a tak jsem se rozhodla ho ofrotážovat. No... některé stránky můžou být prostě čmárání, ne?

No, tohle měla být něžná a ladná dáma s motýlem na rtech (nebo místo rtů?), a ve skutečnosti jí možná i je; můj fotoaparát ji ovšem změnil ve strašidlo. Je to jen takový tužkový relax, o čemž vypovídá pampeliška na vedlejší stránce. Písmenka jsem zčásti vybarvila propiskou a vše je patřičně oslintané. Sliny s tužkou nereagují, aspoň tedy ne ty moje.

...Do téhle strany nikdy bubnovat nepřestanu! Je to skvělý relax. Tu vedlejší buď také pobubnuju, nebo na ni něco vymyslím.

Můj tajný vzkaz nakonec není taková bomba. Možná jich udělám víc. Ale jelikož je tajný (brzy ho možná v deníku nenajdu ani já), dám vám ho sem třeba někdy příště.

Tak, to je vše, přátelé. Víc už toho můj Destrukční deník neskrývá. Zanedlouho se do toho zase vrhnu, už mám pár plánů a tak. Doufám, že se vám tento oddechový článek líbil. Příště vyjde... uf, nevím, kdy a co zveřejním. Možná se za čas odhodlám zase napsat nějaký Malý knižní tip, ale vypadá to spíše na písničky. Každopádně, jsem velice poctěna vaším zájmem o můj blog.
Co vy a vaše Destrukční deníky? Nebo obyčejné deníky? Mimo jiné mi ve složce rozepsaných leží reportáž o mém opravdickém deníčku. Je to mnohem větší a starší troska než tenhle "destrukční", haha.
Iris:V
PS. První destrukční článek najdete zde.

 


Anketa

Je změna času z letního na zimní (a naopak) zbytečná?

Ano
Ne

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 29. března 2015 v 9:42

Ahoj v divném čase! :)
Tvůj deník mě fakt, vážně, opravdu moc moc moc baví! Máš skvělé nápady a jejich provedení mě fascinuje! :) Těším se na další várku! :)

2 izuleasasetka izuleasasetka | E-mail | Web | 30. března 2015 v 16:45

Taky mám Destrukční deník doma, je to prostě boží! :3 moc mě baví ho ničit a díky tobě možná najdu i další inspiraci :)

3 Sugr Sugr | E-mail | Web | 30. března 2015 v 17:56

Tenhle deník je něco! Kde se prodává?:-)

4 Beatricia Beatricia | Web | 30. března 2015 v 20:47

Tvůj deník a tvá originální destrukční tvorba se mi velice líbí. Je to vtipné a musí se u toho také přemýšlet. Těším se na tu tajnou zprávu. ☼☼☼

5 Ellis Ellis | Web | 31. března 2015 v 16:25

Ahoj,
pokud jde o tvá destrukční dílka, velmi oceňuji kreativitu ;). Ráda bych se ale vyjádřila taky k celému blogu: Moc krásný jak po stránce estetické tak obsahové, máš pěkně vychytaný volitelný box v menu a celý design je uceleně přehledný. Dalas mi naději, že něco takového ještě může existovat (v dnešní příšerné comic sancové době :D)

6 Ellis Ellis | Web | 31. března 2015 v 16:27

[3]: Téměř v jakémkoli knihkupectví. Myslím, že dokonce vyšel už i druhý díl, ale nejsem si jistá, jestli už ho stihli přeložit do češtiny. Pokud zajdeš třeba do Luxoru, měla bys uspět ;)

7 Bezjmenná Bezjmenná | E-mail | Web | 3. dubna 2015 v 16:56

Moc krásné a velice originální :-)
Taky přemýšlím o tomto deníku. Za dva měsíce mám narozeniny tak si ho budu přát.

8 Lauralex Lauralex | Web | 6. dubna 2015 v 20:04

To první je úplně úžasný. Ty barvy! Vypadá to skvěle. A nálepky sbírám taky, ale jde to pomalu, v dnešní době už je to s nima špatný..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama