Zvířátko

9. ledna 2015 v 20:59 | Iris |  Hřejivá výzva
Narodilo se zvířátko. Malé, roztomilé, s ospalýma, slepenýma očima, prahnoucí po matce spíše než po světě, po klidu spíše než po odměně, po teple spíše než po kariéře. Vystrčilo hlavičku z maminčina bříška. Nestačilo se ani rozhlédnout a už ho nesli pryč; cizí, hrubé dlaně, do bíla a slepa, mezi ostatní miminka, granule a umělé mléko. To jsi ty, zvířátko. To je Život. Jen papej. Za dobu, již ani nepostřehneš, jelikož jsi hloupé a nemáš pojem o čase, tě zabijeme - humánně, samozřejmě! - a bude z tebe pečínka.

Napichuji na vidličku poslední sousto kebabu. Přemýšlím, zda jsem nelidská a krutá.To je vše, přátelé.
Popravdě jsem nepředpokládala, že třicáté první téma Hřejivé výzvy dopadne jako sebekritické drabble. Ale ono zadání - Chuť tvého oblíbeného jídla - je maličko, ehm, složitější. Tak jsem se rozhodla vybrat kebab místo tiramisu.
Opravdu nevím, jak to chodí v chovech zvířat na maso, všechno jsem si to vymyslela. A nechci zde rozvíjet dalekosáhlé úvahy o lidské rase, tudíž dnešní řečičky pod článkem už ukončím. Doufám, že toto drabble toho sdělilo dost. Možná, že méně je někdy opravdu více.
Doufám, že vás neznechutilo prasátko na vidličce.
Iris :V
PS. S tou návštěvností to možná dotáhnu na deset tisíců, což by bylo poprvé v mém životě.

 


Anketa

Je změna času z letního na zimní (a naopak) zbytečná?

Ano
Ne

Aktuální články

Reklama