Kornelův konec světa

19. prosince 2014 v 20:09 | Iris |  Hřejivá výzva
Kornel se zamyslel.

Toho dne mu svět nepřipadal ve své kůži. Pomyslel si, že ho pouze zrazuje vlastní intuice, ta odvržená kamarádka s výhodami, jež mu nyní tropí jen samé naschvály; obešel muzeum, jako každý den, a zamířil skrz park k sídlišti.Země se zatřásla. Děti hrající si v parku se rozutekly. Poryv větru zanesl Kornelovi písek do oka. Obloha zešedla a listy začaly padat. Auta zastavila. Z pouliční lampy se fialově zablesklo. V povzdálí zaznělo několik výstřelů. Před Kornelovy nohy spadl čerstvě mrtvý holub. Intuice měla pravdu. Kornel zpanikařil.


Toho dne svět nebyl ve své kůži.

Kornel stál, bezmocen, jakoby přikován k prašné cestě lemované větvemi. Nemohl se dopočítat vlastní tepové frekvence. Nevěděl, zda dýchá. Tak tohle je ono. Konec světa! Vždy ho zajímalo, jak to bude vypadat, až to přijde.


Toho dne se svět počal vysvlékat ze své kůže a Kornel to nezastavil.
°
Když se něco stane ve snu, je to pravda? Byl Kornel to ráno superhrdina, který zachránil den? Superhrdina, jehož zachránil den, se posadil na posteli a protáhl si záda. Napil se vody, vyhlédl z okna a zjistil, že vše je při starém.


Toho dne se Kornel počal vysvlékat ze své kůže a svět to nezastavilo.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Další téma, milí, velevážení čtenáři, dálší téma Hřejivé výzvy je za mnou (a před vámi, zde, leskne se na počítačové obrazovce!). Zní Superhrdina, který zachránil den a já si za svůj 'libovolný útvar' zvolila double drabble. Tedy - samozřejmě, že původně se mělo jednat o drabble. Jen se mi to vykroutilo z rukou. Kornel prostě potřeboval více prostoru.
Doufám, že tentokrát to nepůsobí jako rychlá spatlanina. Jsem s tím totiž spokojená. Opravdu, chtěla bych Kornela znát, jako jednu z mála svých (převážně psychopatických, vyšinutých, depresivních nebo úchylných) literárních postav.
Smysl oněch dvou set slov snad dostatečně zřejmý, ponechávající vám nějakou tu skulinu na vlastní představy. O Kornelovi nevypráví téměř nic, nevíme, jaký byl, kolik měl let, jak vypadal,...
Druhý miniodstaveček psán záměrně v krátkých větách. Pokus o dynamiku, rozumějte.
Tak snad se vám to líbilo.
Původně jsem k článku měla animaci, ale nakonec jsem si už připadala s těmi svými duhovými animacemi trapná, tak zde máte, prosím... ehm, nejspíš lze poznat, že na obrázku jsou vlasy.

Užívejte si vánoční prázdniny! Já strávila pouze odpoledne doma a už se cítím jako lemra. Ale ono to přejde, nebojme se.
Do Štědrého dne se, doufám, ještě ozvu.

Iris :V
PS. Zdá se vám nenormální zarovnávat podpis doprava? Protože můj angličtinář mne za to nedávno dost naštvaně sprdnul.
PPS. Prosím, čekněte mé nové fotky. Zvláště líbila-li se vám ta v tomto článku.

 


Komentáře

1 Artie Artie | 25. prosince 2014 v 23:54

Libi se mi to. Moc se mi to libi. Hodne moc se mi to libi.
Naznak apokalypsy. Strach. Hruza. Nemoznost myslenek uprchnout.
Svlekani se z kuze. To se mi libi. Krasa.
Pohadka na dobrou noc. Diky.

2 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 28. prosince 2014 v 11:08

Víš, že mě tvůj double drabble docela pobavil? A zároveň opět žasnu nad výběrem slov a nápadem... :) Drabblata ti jdou. :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama