Smutná rybo!

19. listopadu 2014 v 19:29 | Iris |  Hřejivá výzva

Promluva k smutné rybě

Smutná rybo!
Proč jsi teskně šedivá?
Tolik žalu
v němých tvářích nebývá.

blobfish


Řekni, proč tě
opustila mimika?
Tajná láska?
Důvod, co se neříká?

Rybím srdcím
moc často se nestává,
že jsou takhle
ponurá a bolavá.

Proto, milá,
sejmi roušku bolesti!
Odhoď chmury!
Mysli chvíli na štěstí!

. . .

Až otevřeš
svoje srdce osudu,
už tu takhle
trapně kecat nebudu.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Tak na začátek, fotografie smutné ryby pochází z tohoto zdroje. Je to, mimochodem, zajímavý článek (sice anglický, ale dost lehký na přeložení a navíc krátký).
Báseň, již jste s největší pravděpodobností právě přečetli, je vytvořena vlivem jednoho nočního polibku Múzy (které? Toť otázka pro vás, neboť já to nevím). Možná, že zním ironicky - ale zmiňovaná ryba (Blobfish nebo česky sliznatá ryba; už jen tyto názvy jsou dosti demotivující) je ohrožená, nebo alespoň dost možná být může, jelikož je vedlejší obětí hlubokomořského výlovu. Navíc opravdu nevím, jestli se tahle rozkydlá věcička dá jíst. Každopádně, stejně jako třeba foie gras, z lítosti bych to nesnědla, ani kdyby se to dalo.
No ale. Doufám, že jste zaregistrovali mou snahu o formu, rytmus a slabiky. Po dlouhé době mám pocit, že to, co vylezlo z mého tvůrčího střeva, celkem jde (i když zatím možná s berlemi).
V některém z minulých článků zmiňovaný test z chemie dopadl dobře, zítra mne čeká angličtina a pak dopoledne strávené v galerii, další článek do Hřejivé výzvy (tentokrát o rande naslepo, psán v první osobě) přijde, ale nevím kdy, jelikož zápletka je už víceméně na světě, ale provedení se bude rodit asi ještě dlouho.

Mějte trpělivost a hledejte něco dobrého i na zvířatech, které vypadají jako puding ze školní jídelny.
Toť poselství od
Iris :V

 


Aktuální články

Reklama