Prostě skočím

12. listopadu 2014 v 20:59 | Iris |  Hřejivá výzva
Nemohu říct, že se mi točí hlava. Netočí se mi.
Nedívám se před sebe ani vedle sebe. Jediné místo, kam jsem ochotna upřít oči, je ta Tyrkysová plocha. Asi se zblázním.
Tak jak? To zvládnete, Terko.
Jasně! Musím. Pro všechny střední uši na světě! Pro všechno, co se kdy bálo nebo bude bát vody. Pro všechny pitomý hydrofobní štětinky v chemických čistidlech. Musím!

Koukám se do vody a vůbec se mi nepromítá život před očima. Necítím se jako ve filmu. Myslím, že se nezabiju - dneska ještě ne. Nepřekračuju životní mezník. Nezačne nová epocha. Nic se nestane. Prostě skočím... jasný?


----------------------------------------------------------------------------------
Malá drabblechvilka před spaním - aneb mé provedení jedenáctého úkolu Hřejivé výzvy. Téma zní Postavit se strachu čelem a jako svůj libovolný útvar jsem zvolila časově i prostorově úsporné drabble. Takové drabble miminko. Vlastně jsem ani nečekala, že dnes večer ještě něco stvořím; mám hlavu plnou nápadů a tvůrčí inspirace, ale čas leda tak ve snu.
Přesně v tom snu, do něhož bych se ráda v nejbližší době odebrala. Třeba se mi bude opět zdát o chobotnicích. Plánovala jsem účast ve Foru Musicu, ale oficiálně přiznávám, že to vzdávám. Časem možná na jeho aktuální téma napíšu vlastní článek, ale teď o víkendu to asi nebude. A vůbec, budu ráda, když do pátka ještě něco spatlám (nepravděpodobné); na víkend nejspíše odjíždím a budu se učit a učit a učit (dobrý plán, ne?).
Ale ještě k tomu malému krátkému nahoře; opravdu mám chorobný strach z vody, vážně. Nemyslím jako že bych se nemyla nebo tak; dlouho jsem se bála bazénů a vloni jsem překonala strach a skočila z bloku do vody. Předpokládám, že pro většinu z vás tento primitivní úkon nic neznamená a tak mne příliš nepochopíte. Mám narozeniny na začátku července a tudíž jsem rak - což znamená, že bych vodu měla milovat. Přitom jen těžko a pomalu překonávám strach z ní.
Jo a taky se bojím a štítím berušek, zvlášť když mají černé krovky a červené tečky. Nebo jsou žlutočerné. A mám neuvěřitelný odpor k mrtvému hmyzu. Dekadentní umění jde v takovém připadě stranou. Když si mám z pokoje vyhodit mrtvou můru, radši ji nechám ležet/opatrně zasunu pod stolní kalendář (případně ji opravdu vezmu do kapesníčku a vytřepu z okna, ale to se pak svíjím hnusem další dva dny).
Toť vaše dnešní
Iris :V

 


Anketa

Chcete mít děti?

Ano
Ne

Komentáře

1 Arthur Arthur | 12. listopadu 2014 v 21:44

A že jich je. Těch středních uší.
Noční múry doporučuju vytřepat i s peřinou.
A opovaž se někdy nenapsat o chobotnicích.
;)

2 Marky Marky | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 15:41

Drabble je skvělý útvar, ale já se do něj nějak nikdy nemůžu trefit :) Vždycky z toho vznikne něco jiného...

3 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 16:31

Drabble je pro mě pořád tak trochu záhadou, protože mi dělá problém říct toho hodně v málu. Ty s tím problém očividně nemáš. :)

Vody jsem se nikdy moc nebála, ale nesnáším vodní rostliny a živočichy. Když se mám vykoupat v rybníku, vlézt do moře nebo si zaplavat na břehu řeky, jedině v takových těch plaveckých botách, abych na něco nešlápla, a stejně mám husinu.
A co se hmyzu týče - dneska se mi stala jedna příhoda, ne sice s hmyzem, ale s pavoukem, kterých se bojím úplně mega nejvíc. :D Hledala jsem něco u taťky v pracovně, kde má podél jedné stěny skříňky a krabice plné pohledů, které sbírá. Za jednu krabici mi něco zapadlo. Tak jsem ji odsunula, abych danou věc vylovila a tam na zdi ŽIVÝ pokoutník domácí. :D Fuj, utekla jsem z místnosti. :D To už byl čtvrtý, kterého jsem u nás doma zažila, jednou mi například vylezl zpod nástěnného kalendáře, když jsem ho na konci roku sundavala. :D

4 Van Vendy Van Vendy | Web | 17. listopadu 2014 v 10:53

Drabble jsem zatím nezkoušela, jen jsem jich pár četla. Stejně je zajímavé, co je různých literárních útvarů. Rozesmálo mě to "pro všechny střední uši na světě"
A fobie z vody? Tu sice nemám, ale je fakt, že do vody z výšky jsem neskočila nikdy. Snad jen z břehu po nohách, ale z lavky šipkou ne, a počítám, že už asi ani neskočím. :-)
Hřejivá výzva je bezvadná a když čtu různá už napsaná dílka (hlavně u V.), mám pocit, že už v životě nic kalýho nenapíšu. :-)

5 Casion Casion | Web | 26. ledna 2015 v 19:47

Výborné drabble, veľmi reálne, najmä to - proste skočím - presne toto som si hovoril pred jedným skokom do vody z väčšej výšky :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama