Písnička, která mne popisuje

27. června 2014 v 17:39 | Iris |  Earworm
Dokončila jsem základní vzdělání. Mám prázdniny! Po náročném konci roku si je opravdu zasloužím. Navíc, jsem opravdu hrdá na svou zprávu o studiu a taky na to, jak jsem uspěla v Olympiádě v českém jazyce (o čemž mám ještě v plánu se rozepsat). Teď mi zbývá ještě najít si nějakou sympatickou činnost na prázdniny, abych se nezbláznila ani příliš - ideálně vůbec - nepřibrala. Vidím to na čtení a literární tvorbu. No ale nyní již k tématu.

Písnička, která mne popisuje. Vzhledem k tomu, že jsem se ještě neodhodlala zveřejnit Padesát faktů o mně, nevíte o mé osobnosti téměř nic; teď se tedy možná něco dozvíte (a nebo taky ne).

Jako první jsem vybrala skladbu od své oblíbené Reginy Spektor School Is Out. Záměrně sem zařazuji video s textem, abyste si ta slova nemuseli nikde hledat. S touhle písní jsem totiž měla jasno hned, když jsem ji slyšela poprvé - zkrátka je o mně. I když nemáme ve škole smradlavé záchody a mně nepřichází dopisy z Michiganu.
Předpkládám, že pokud můj blog sledujete už nějakou delší dobu, s touto písničkou jste se u některého ze starších článků už párkrát setkali...Pokud jste doposlouchali předchozí skladbu až do konce, jistě vám došlo, jaký jsem outsider (navíc s podivným hudebním vkusem). Následující píseň vám tento dojem ještě umocní; jmenuje se The Outsider a její autorkou je Marina and the Diamonds, zpěvačka řecko-velšského původu.
Is there more to lose than gain if I go on my own again?

A třetí, poslední, písnička, která mne charakterizuje, je také od Mariny and the Diamonds (nebo je lepší to neskloňovat? To už nechávám na vás). Jmenuje se I Am Not a Robot a naprosto popisuje moje pocity z porovnávání toho, co je v mých schopnostech a toho, co je ode mne očekáváno. Nejsem robot... Nebo taková můžu být? A nebylo by to třeba lepší?
Řekla bych, že podobnou otázkou se zabývá písnička, opět od Mariny, s názvem Oh No! - také jsem o ní jakožto o části tohoto článku uvažovala, ale nakonec se mi zdála až moc drsná.

Tak, to byly písničky, které mne popsují. Netuším, zda se o prázdninách budu tomuto blogu věnovat více či méně - obojí je možné. Každopádně, teoreticky bych mohla dokončit tuhle písničkovou výzvu (ale to bych musela psát víceméně každý druhý den. Ne, to nedám)... Nebo napsat nějaké roztomilé drabblíky... Nebo třeba zveřejnit svou nepříiš povedenou slohovku z OČJ na téma V dáli Bezděz.
Protože z toho odpočinku mi asi brzy hrábne.
Vaše Iris
 


Anketa


Komentáře

1 RealistOnTheRainbow RealistOnTheRainbow | Web | 27. června 2014 v 19:26 | Reagovat

o muj bože, ta první ♥ taky patří mezi moje nejoblíbenější, je prostě dokonalá! je tak nostalgická a regina má prostě dokonalej hlas. jinak s tou olympiádou se pak pochlub :)

2 V. V. | E-mail | Web | 4. července 2014 v 13:08 | Reagovat

Asi zacnu Reginu Spektor poslouchat. :)
Na padesatku faktu se budu moc tesit, ostatne na vsechny clanky, ktere napises, protoze te skrz ne poznavam - a ja te moc rada poznavam! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama