Iris, která neumí odpočívat

19. srpna 2013 v 20:09 | Iris |  (kni)hovna
Hurá, jsem zpátky. Na začátek článku bych vás ráda ujistila o tom, že jsem se na krátkou dobu odtrhla od sledování Tisíce a jedné noci, což svědčí o tom, že blog pro mě opravdu něco znamená - i když frekvence psaní článků tomu příliš nenasvědčuje :-D. (Pro rejpaly čtenáře; tento seriál nesleduji, to měl být vtip. Tentokrát jsem k němu usedla v podstatě omylem.)
Ale teď vážně - pravý důvod mé dlouhé neaktivity je to, že jsem nejdřív odjela do Harrachova, pak do Milevska a když jsem se vrátila, vyprchal nám antivirák, takže jsem neměla možnost sepsat své zážitky začerstva.
Takže je zapíšu shnilé, snad vám to nebude vadit.
Zaprvé, zjistila jsem, že ač jsem zdánlivě líná, nedokážu se uvést do stavu relaxu na víc než dva tři dni. Pak už se mi totiž začíná smrskávat mozek a nezadržitelně rozrůstat tuková vrstva (hlavně na stehnech). A to je nebezpečné. Ještě že mám na mobilu sudoku a přístup k tiskovinám, i když je to jen týden starý televizní program, bulvární magazíny nebo román pro dívky, jež jsem si s sebou do jižních Čech přibalila jen proto, že jsem nechtěla táhnout dvoukilový životopis Paula Verlaina, který jsem rozečetla před odjezdem. Jinak jsem zkrátka musela vyhledávat dění někde jinde, například v "centru města", v obchodech našich asijských spoluobčanů, na hřbitově?!


Taky jsem si, a to musím zmínit, i když nejsem žádná módní blogerka, sehnala spoustunových věcí v sekáči. Byl toho pytel - tedy spíš plný povlak na polštář - a stálo to jen pětistovku, což mě uchvátilo (ano, mírný stupeň retardace, vždyť to říkám!). Těch přinejmenším šest trik se bude skvěle kombinovat s těma džínama, co jsem si *jako kráva* koupila k narozkám v Mangu za sedm stovek.
Zadruhé, úplně jsem prošvihla koncert Reginy Spektor v Praze. Ach jo. Už na konci června jsem se snažila sehnat lístky, ale bylo beznadějně vyprodáno. Pak jsem to zkoušela přes všechny možné známé, kteří by teoreticky mohli mít nějakou "vyšší moc", ale to taky nevyšlo. A nakonec mi bylo jasné, že se tam prostě nedostanu, takže jsem se s tím smířila a třináctého srpna jsem to ani moc neobrečela. Ale nakoupila jsem spoustu novin, abch si o tom koncertu aspoň něco přečetla. Doufám, že až (jestli!) příště navštíví Regina Českou republiku, STIHNU si obstarat lístek!! Sakra!! :-D
Zatřetí, už jsem zase ve stavu, kdy mě štve horké počasí. V Harrachově jsem si ho užila míň, v Milevsku opravdu hodně. Ležela jsem na zahradě na plastovém lehátku, bylo mi vedro a byla jsem příliš líná na to, abych se svlíkla, natož na přesun do stínu. Ale jsem opálená, fakt hodně, což u mě mimochodem znamená, že konečně vypadám jako normální lidi v zimě. Dokonce mám opálený i vzor pásku od sandálů, haha. Takto vystavená přímému slunečnímu záření jsem vydržela asi tak ty dva dny, kdy jsem ještě relaxovala. Pak už jsem si sedla rovnou do stínu.
A začtvrté, Orlická přehrada aneb zasviněná koupel mezi injekčními stříkačkami a mrtvými rybami. Ano, vyrazili jsme tam i přes to. že informaci o stavu vody opakovali padesátkrát v televizi, protože to zkrátka patří k nějaký tradici. A ano, ty sinice už jsem ze sebe seškrábala (i když mám dojem, že se mě spíš lekly a odlezly samy).
Zapáté - nemůžu uvěřit tomu, že už je zase půlka srpna pryč. Vždyť to je pár dnů, co jsem se loučila s *nějakými nepříliš početnými lidmi* na konci června! A teď mám do té instituce nastoupit zase?! Doufám, že aspoň kolektiv přes prázdniny vyspěl a povyrostl. Já jo, v obchodech mi říkají paní (jsem sice zvyklá na to, že se mi vyká, ale tohle je už fakt moc!) a teď už čekám jen na to, že mě v autobuse začnou lidi pouštět sednout. I když to přijde až v patnácti a až se k tomu háčkování naučím ještě plést jehlicema.
No a zašesté, protentokrát to balím a jdu vymýšlet NADPIS. Podělané nadpisy :-D... Jo a konečně se mi povedlo napsat opravdu krátký článek.
P.S.: V příštím článku shrnu své prázdniny ještě podrobněji, například řízky, průjem a kokakolu a taky pražské metro - ne, opravdu mi není souzeno se v něm vyznat!!
Úžasná ruská píseň od úžasné Reginy Spektor. Jejíž úžasný koncert jsem prošvihla.
 


Komentáře

1 i r i s i r i s | Web | 20. srpna 2013 v 13:25 | Reagovat

[Smazaný komentář] nic.

2 kvnhvta kvnhvta | E-mail | 20. srpna 2013 v 13:40 | Reagovat

[1]: :DDD mně se lidi smějou, že nejsem "man of many words", ale kam se na tebe hrabu :)). Tak jo. Děkuji za odpověď.
Že ty jsi mi odpovídala i na ten komentář u minulého článku? Přišlo mi na email oznámení, že někdo reagoval na můj komentář, přijdu tam a nic O.o
Máš nějakou novou fotku? Fotila jsi něco o prázdninách?

3 kv kv | E-mail | 3. září 2013 v 12:26 | Reagovat

Četla jsi nakonec tu Jacqueline Wilsonovou? V březnu jsi psala, že se na ní možná chystáš.
A díky za fotky :)

4 :L :L | 29. září 2013 v 14:43 | Reagovat

Jak jde škola?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama