Nelehký konec školního roku

7. července 2013 v 11:49 | Iris |  (kni)hovna
Pro začátek bych ráda vysvětlila nový vzhled blogu. Možná, že se vám zdá moc jednoduchý, odbytý a nicneříkající, ale to je v poslední době moje vedení tohoto internetového deníčku taky, nebo ne? Pravým důvodem je ale to, že se mi ten předchozí design (dá-li se to vůbec nazvat designem) zdál přeplácaný. Až se mi bude zdát přeplácaný i tenhle, tak čekejte úplně bílou stránku a možná i bílé písmo. Ať žije minimalismus!! -Jo a taky jsem zvětšila písmo, aby se to líp četlo.
Tak a nyní to už vezměme popořadě. To znamená sled méně i více očekávaných události dějících se na konci školního roku a na začátku prázdnin, který ještě zdaleka nekončí!!


Poslední článek je z 9. června. To byla neděle. A den potom, hned v pondělí, začal patrně nejblbější den v celém červnu. A zahájen byl velice příhodně, a to tím, že jsem zaspala. Vzbudila jsem se v 8.29 a vzhledem k tomu, že do školy jsem se měla dostavit na 8.55, byla jsem opravdu vyřízená. Fakt hrozný zážitek!! Navíc jsem si ani nestihla umýt vlasy a to mě na tom znervóznilo asi nejvíc. Pokud vám smím dát užitečnou radu do života, nezaspávajte!! Celý den byl blbý, cítila jsem se, jako by mě přejel parní válec a nebo/ještě někdo praštil sekerou do hlavy (tou tyčí na konci). Pevně doufám, že se to už nikdo nestane.
Další týden se nesl ve jménu trimestrálních testů z matiky, angličtiny, češtiny a zkoušení ze španělštiny, což znamenalo vydolovat ze sebe v polovině června co nejvíc moudrosti. A hned po ránu! (ach ta rána...) Naštěstí to dopadlo dobře, můj důl se zdál sice prázdný, ale když jsem vždycky den před testem důkladně prolezla šachty, na onen zrádný dvojlist většinou něco vypadlo. A dala jsem dohromady úvahu o školních nástěnkách, která měla sice k úvahovému postupu trošku daleko, ale přesto byla docela dobrá.
A jelikož to chci vzít rychle, tak po týdnu testů přišel týden skoro ničeho. Ve středu jsme si o velké přestávce vyklízeli poličky a ani jsme si neměli čas dojít na záchod a ve čtvrtek dopoledne přišla burza učebnic. To znamená, že máme nakupovat učebnice od ročníku nad námi a ty svoje prodávat ročníku pod námi. V praxi to ale znamená, že všichni více-méně neorganizovaně pobíhají po škole, nakukují do všech tříd (s většinou neúspěšným otázkovýkřikem typu "Nemáte matiku do kvarty!?"), pokoušejí se zoufale prodat staré vydání češtiny pro deváté třídy, a to vše za účelem vyměnit učebnice za peníze a následně zase peníze za učebnice. Vzhledem k tomu, že já se tohoto kolotoče účastním co nejméně je to možné, i letos byl počet získaných učebnic přímo úměrný tuposti mých loktů a tak jsem si musela opět všechny učebnice objednávat. Ale i tak to bylo dobrodružné...
Odpoledne nastala další divočina; velká školní slavnost na počest konce školního roku. Ano, všichni se radovali, když to skončilo. Já dostala pár velice nečekaných "prestižních ocenění" a tak jsem absolvovala dva trapné jevištní projevy (ale pořád méně trapné, než ty holčičky z primy, zoufale podlézavě vzdychající ódy na naši školu). Ale lidi se smáli... Součástí výhry byla i kytice kopretin, karafiátů a irisů, která mi potom málem spadla do záchoda, protože jsou tam malé kabinky.
V pátek už se nedělo skoro nic. Koupila jsem třídnímu "pytlík bonbónů", nějak jsem se rozloučila s naším úžasně sehraným třídním kolektivem, a taky s fyzikářem, který bohužel odchází (předpokládám, že místo něj přijde nějaký ježidědek vyžadující po nás Archimédův zákon nazpaměť).
A začaly prázdniny. Opět jsem nevěděla, co mám dělat, a vlastně to chvílemi nevím doteď, ale už si zvykám a je to celkem v pohodě. Jeden den jsme byly s mamkou v onom úžasném obchodním centru na Černém mostě, kde jsem se přesvědčila o tom, že pět hodin v obchoďáku je už moc i na mě. Další den třeba pršelo a padaly kroupy. Včera jsem měla narozeniny a bylo mi 14, čímž jsem se konečně zbavila nešťastného čísla třináct a taky jsem dostala mimojiné balení 48 pastelek, kde jsou třeba dva odstíny khaki a tři světle zelené... Taky bych si měla pořídit nějaký větší penál, do kterého se mi ty pastelky vejdou.
A taky bych se chtěla velice oficiálně rozloučit se svým starým telefonem, který mi vydržel tři a půl roku s přestávkami (když mi spadnul, když jsem ho zapomněla v autobuse, když mi zase spadnul, když mi nešel zvuk, když se nechtěl zapnout). Doufám, že můj nový mobil vydrží déle a že ho už nebudu zapomínat v autobuse atd. :-D
Přeju vám všem hezké prázdniny a málo nehod. A hodně tropických dovolených.
Iris
 


Komentáře

1 M. M. | Web | 8. července 2013 v 15:13 | Reagovat

mne se vzhled blogu líbí :))

2 Kvnhvta Kvnhvta | E-mail | 8. července 2013 v 18:36 | Reagovat

Souhlasim, jednoduchá je dobrá (vzhled blogu). Aspoň to nepřebíjí obsah, píšeš hezky, tak jako kultivovaně :).
Opožděně všechno nejlepší k narozkám (třináctka vůbec není nešťastné číslo :), je moje oblíbená).
Za co jsi dostala ty ocenění ve škole? Pochlub se trošku.
Proč píšeš "pytlík bonbónů" v úvozovkách, to je nějaká narážka na něco?
A co jsi měla na vysvědčení a co děláš během prázdnin, jedeš někam? :D Na tropickou dovolenou do Chorvatska třeba?
(Na nový mobil se neptám, to už by asi bylo moc)

Jo, přečetl jsem si, že se nebavíš s cizími lidmi. Ale jako čtenář tvého blogu nejsem úplně cizí, ne? Tak jen, že budu mít radost, když se ti třeba bude chtít odpovědět.
Některý tvoje fotky na tom druhym blogu se mi moc líbily, fotíš ještě? Dáš sem třeba něco?

Hezké prázdniny i tobě ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama