Maybe now things'll start to change

24. března 2013 v 18:29 | Iris |  (kni)hovna
And life will turn a better page, no more rage.
Na začátek; stále u nás není jaro a když už ten sníh jakoby roztaje, tak samozřejmě znova napadá. Minulé pondělí jsem z ničeho nic chytla nějakou rýmu a držela se mně celý týden, ještě teď trochu kašlu. Už mě čekají jen tři dny školy a pak zakončení v divadle a budou velikonoční prázdniny. Mám v plánu být doma. A občas někam vylézt, samozřejmě.
Na jarních prázdninách jsme byly v tom Harrachově, jak jsem psala. Sníh byl a bylo tam i spousta otravných malých dětí, které se pořád zasekávaly do branky před pomou, a jejich strašných rodičů, kteří řvali, že bez dítěte nikam nepojedou. No šílený. Přesto jsem si zalyžovala dohromady asi tři hodiny a nalila jsem do sebe (a na sebe) tři kelímky ovocného punče. Je dobrej, ale chvílemi chutná jako marmeláda.


Ve škole jsme psali trimestrální testy - dopadly dobře, a navíc byly jen tři. Čeština, matika a španělština. Španělštinářka nám slíbila, že nám ty výsledky pošle přes víkend na mail, ale zatím nic nepřišlo. Tak nevím. Ale zdálo se mi o tom, že mám 40 procent, což nemůže být pravda. Pokud teda nebyla moje slohová práce moc uvolněných mravů. Ale její vina, neměla nám dávat do povinných frází ovocnej džus.
Teď jsem se koukala a pořád to nepřišlo.
Byla jsem smutná, protože jsem se zklamala v jedný holce, o který jsem si myslela, že když už nebde moje kamarádka, má aspoň racionální a logické myšlení. Nemá. A tak jsem se dozvěděla, že poslouchá, jak mě kráva el pomlouvá a souhlasí s tím. No, ale když jsem posledně viděla krávu el, vypadala pořádně připravená o iluze - a pak už jsem jí neviděla, což můj dojem ještě znásobilo. Možná jsme si kvit a stanou se z nás kamarádky, jako v tom filmu s Debby Ryan na Disney Channelu. Přicházení o iluze je vážně docela dřina, uf.
Taky jsme dělali laborku na biologii, nebudu to komentovat, nestojí to za to. Možná jenom jedno: nesnáším obkreslování nohou. A druhý: už nemám plochý nohy. Hotovo. Napsáno, odevzdáno, aby se biolog nezbláznil.
Zítra jdu na krajský kolo dějepisný olympiády. Máme to na krajským úřadě. Musím ještě nastudovat nějaký detaily z knížky, kterou jsem si kvůli tomu půjčovala. Abych zase nepsala, že mašli na kroji se říká hejhula. Ale docela se těším, já z toho mám srandu, už od školního kola.
Taky budu asi začínat číst knížku Polibek od Jacqueline Wilsonové. Půjčila jsem si to v knihovně nevímproč, ale chci si to přečíst, abych zjistila, jestli má opravdu všechny knížky v podstatě o tom samým!! Nevím, jestli se odhodlám číst zamilovanou knížku...
A co ještě napsat? Dneska jsem stihla reprízu Superstaru a skoro nikdo se mi nelíbil, kromě tý Virgínie a Kristíny Debnárový, ale na tý se mi líbí asi hlavně vlasy. Kluci se mi tam nelíbí, buď jsou sprominutím divní nebo namyšlení. Nebo obojí. Ewa Farna je trapná a říkají to všichni. A nová česká miss se mi taky nelíbí. Proč tam nejsou žádný sympatický holky? Co takhle modelku XL?!
Už potřetí dávám dohormady svoje básničky. Dělám z toho knížku. Zase. Už je mám všechny opsaný... Protože kdybych to neudělala hned, neudělám to nikdy. Vyrábím si na to i obal - nebo jako titulní stránku, prostě. Akorát nevím co s ilustracema. Píšu to na linkovaný papír a některý ilustrace jsem vystříhla z tý předchozí knížky, například Trochu Tupého Tapíra Terezku!! Ale ostatní? Jak mám jako nakreslit opilou krávu?? Lala. Já to nějak zvládnu, pak to nafotím a dám vám to sem. Teda jestli to bude. Taky ze všech stran slýchám, že bych to měla poslat do nějakýho nakladatelství, aby to vydali a dali mi za to peníze. Ale já nevím, jestli by moje amatérské pokusy o poezii někoho zajímaly natolik, aby za to dávali peníze. No ale když si vzpomenu na knížku jedné trapné malé holčičky (ještě teď jí mám v poličce) plnou veršů jako "slunce svítí moc moc moc, přeje nám všem dobrou noc", lítá po mně mráz.
Jo a minulý týden jsem viděla Nevinné lži. Taky po mně lítal mráz. Proč té holce dali jméno Iris?! A proč říkali, že je z Liberce?? Sakra, už jsem málem začala být paranoidní. Anebo se jim zdá jméno Iris tak blbé, že je typické pro "-náctiletou blogerku"?!
Plus, Lousie, kde jsi?? Prosímtě, žiješ?! Prosímtě, žij!!:-D Nevím, jestli ti někdo zrušil blog, nebo jestli ses vymazala sama, každopádně si nepamatuju ani adresu tvého tumblr, takže tě nemůžu najít.:-/
Nahoře na obrázku fixy, otřesná fotka, ale moje milované fixy. Až budu mít náladu, upravím je líp.
Iris.
 


Anketa


Komentáře

1 Šukatérka Šukatérka | Web | 30. března 2013 v 12:28

U nás taky ještě pořád není jaro a ani třeba malej náznak nějakýho předjaří, což mě teda brutálně žere :-/

2 kv kv | E-mail | 3. září 2013 v 11:25

Jak vypadá někdo "pořádně připravený o iluze"? :DD

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama