Další přelomový rok je za mnou

5. ledna 2013 v 14:39 | Iris |  (kni)hovna
Pozdě, ale přece; možná, že si vzpomínáte na článek, kterým jsem loni rekapitulovala uplynulý rok 2011. (Psala jsem ho necelou půlhodinu před koncem roku a dost stylově jsem to nestíhala). Letos jsem se rozhodla pro něco podobného - vlastně úplně stejného, jen s tím rozdílem, že se jedná o rok 2012 a že nespěchám. A taky fotka ohňostroje je moje vlastní -*heeč*! (nebudu se ani vyjadřovat k tomu, jakou práci mi dalo vyfotit ohňostroj!)
V celém článku najdete celý článek.


Leden - lyžařský kurz (přežila jsem to, snad jako jediná lyžařka, co až na sjezdovce a na "běžkařské trati" zjistila, že vlastně neumí lyžovat)... školní den otevřených dveří, odpoledne strávené v ateliéru - kde jinde ;-D, začátek (= školní kolo) "národní soutěže dechových nástrojů" nebo co.
Únor - balení celého bytu na stěhování. Okresní kolo výše zmiňované soutěže, ze kterého jsem (k mému štěstí či k mojí smůle) opět postoupila. Nothing else.
Březen - stěhování. Běhání po Liberci za účelem ztrapnit se na co největším počtu olympiád - ajina, matika... krajské kolo soutěže v České Lípě, kde jsme jim rozbily křesílka (není divu, když jsme si uvolňovaly stres skákáním po těch polštářcích, který jsme z těch křesel vyndaly a pak z nich lítaly péra). A ukončení 2. trimestru ve škole (teda jako v divadle).
Duben - u kadeřnice ("tak tam smícháme tyhlety dvě barvy *ukazuje na dva velmi vzdálené odstíny*, promelírujeme to světle blonďatýma proužkama a pod ofinu dáme tuhle tmavě hnědou", říká nadšeně kadeřnice a já konsternovaně přikyvuji, protože si bláhově myslím, že horší než odrostlá a vymytá zrzavá barva to být přece nemůže), asi se mi rozbil foťák u Mumlavských vodopádů v Harrachově, zrovna když jsem si je chtěla popadesátépáté vyfotit. Plánování dovolené (ano správně, nikdy není moc brzo!)
Červen - konec 3. trimestru, tím pádem i celého školního roku. Tím jsem byla patrně celý měsíc tak zaslepená a zaměstnaná, že jsem nepojala nic jiného.
Červenec - začal mými třináctými narozeninami, které mám 6.7. a dostala jsem KONEČNĚ nový foťák - už jsem měla abstinenční příznaky. Byly jsme s mamkou v Liberci a na konci měsíce jsme jely do Harrachova. Taky jsme koncem měsíce páchaly takové brutální nálety na drogérie, jejichž účelem bylo vybavit mě na dovolenou v Maďarsku, takže mokrý toaletní papír, desinfekce na ruce, lůj na rty...
Srpen - hned prvního jsem odjela na dovolenou do Maďarska (plně vybavená) se svým otcem, skončilo to katastrofálně, pokud teda mluvíme o našem vztahu. Pak jsem jela do Milevska a pak do Liberce a pak do Harrachova, kde jsem byla až do druhýho září. Prostě v srpnu jsem byla pořád někde pryč.
Září - naše nová třída - jakože místnost - se sluníčkem na zadní stěně (ne, nejsme infantilní). Další návštěva kadeřnice (ani tentokrát jsem přesně nevěděla, co chci, a dopadlo to jako rajče, ale už se to vymylo). Škola v přírodě.
Řijen - naše škola slavila 20ti letí, čehož se naše hudebkářka chytila a zburcovala všechny, kteří na něco umí hrát (tamburínku, její nervy a "slavíčka", kterému foukáte do zadku, nevyjímaje), do "příležitostného školního orchestru", který na konci měsíce vystupoval v kulturním domě (no coment).
Dílna Voda - stala se ze mně šílená chemička a když jsem se jela do města odreagovat, málem jsem nestihla hodinu klarinetu. Psala jsem "monológ" do soutěže se Slovenským domem kultury.
Listopad - návštěva Domu národnostních menšin, kde jsem si užila svou půlhodinku slávy (výše zminěná povídka), 15.11. den otevřených dveří na naší škole pro babičky a dědečky (= prosezené odpoledne v ateliéru a skládání puzzlí, a odešla jsem ještě předtím, než tam ti důchodci prej přišli). První trimestrální testy, konec prvního trimestru v bazénu, kde jsem ale nebyla, protože mi bylo blbě.
Prosinec - 2.12. velký koncert v libereckém Šaldově divadle, kde naše trio muselo dělat andílky, ale mně bylo tak strašně blbě, že jsem tam sebou málem sekla (v lepším případě). 10.12. další koncert, tentokrát už jenom v sále zušky. Nechci být hvězda, nevr evr :-D. A Vánoce a Silvestr!

Děkuju za všechny komentáře a přečtené články v uplynulém roce. Pokračujte dál! A já budu taky pokračovat. Veselý nový rok 2013 Vám přeje Iris Virág!!
p.s. A v nejbližších dnech se možná opravdu dočkáte dvou básniček, které se sem chystám napsat už docela dlouho, ale pořád to nějak vázne.
 


Komentáře

1 Cathy✝ Cathy✝ | Web | 16. ledna 2013 v 21:12 | Reagovat

těším se na básničky :)
taky mě napadlo,že napíšu,jak jsem prožila minulý rok,ale moc zajímavý by to nebylo :D
a máš fajn blog ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama