Today we're younger than we're ever gonna be!

21. prosince 2012 v 14:39 | Iris |  (kni)hovna
Rozmazaný Litvínov (aneb Když byl ještě sníh).
Pčíííík.... Veselé Vánoce!! Protože pochybuju, že se mi bude ještě chtít do Vánoc napsat nějaký článek, a taky si nejsem jistá, jestli teda ten svět skončí, nebo ne, tak vám (mí milí imaginární čtenáři) popřeju k Vánocům už dneska. Hlavní motiv k tomuhle článku mi dodal asi každoroční speciální vánoční program u nás ve škole, který je skvělý hlavně proto, že končí o čtyři hodiny dřív, než bych končila normálně.... Opravdu jsem se snažila najít nějaký článek z loňského roku, který by vám tohleto aspoň trochu připodobnil, abyste věděli o co jde, ale asi se mi to nepovedlo a ani nepovede. Každopádně, ve zkratce - naše třída ráno na schodech (zpívání na schodech, to má asi většina škol, ne?) """zpívala""" War Is Over od Johna Lennona, včera jsme to dořešili tak, že jsme to totálně překopali, takže v tom byl jen o trochu větší zmatek než loni. No ale dopadlo to celkem dobře - teda jako ostatní se smáli, ale to byl snad už záměr nebo co :-D.


Potom jsem se šla podívat, jak náš profesor na biologii zabíjí a pitvá kapra, ale protože jsem tam přišla pozdě, kapr už byl zabitý a měl díru pod krkem a přírodovědná učebna byla plná a některé primánky se málem pozvracely nebo rozbrečely a tak jsem si počkala na střeva a šla jsem pryč. Obešla jsem školu, sežrala jsem nějaký španělský a francouzský sladkosti (ale jen málo, původně jsem si říkala, že tam vůbec nepůjdu, ale nakonec jsem tam šla). Školní psycholožka měla ve svojí kanceláři program s tajemným názvem Po-po, tak jsem si říkala, co to bude, ale pak jsem tam přišla a zklamaně jsem zjistila, že se jedná o po-sezení a po-povídání. Tak jsem zdvořile odmítla účast a šla jsem zpátky do přírodovědné učebny, kde už ležel na stole kus kapří hlavy a kus kapra bez hlavy, kapří ploutve, žlučník, srdce (zoufale se škubající) a okolo toho krev. Dav značně zřídl (protože primánky šly asi blinkat) a tak jsem se přidala k asi tak deseti lidem se silným žaludkem a nadšeně jsem rýpala do každé vnitřnosti, kterou profesor s odborným komentářem vyndal z hlavy kapra. Mám šupinu, heč!! I když na začátku byla dost hnusná (dokonce se dala nalepit na čelo), umyla jsem jí a usušila a teď už je použitelná. Pak už nebylo co pitvat a tak jsem šla do laboratoře - spolužák tam měl s sebou svoje "terapeutické morče" Pepinku!!:-D
No a pak byla trapná třídní vánoční besídka, kdy si všichni sedli okolo sražených lavic a čuměli a rozdávali si dárky. Já jsem dostala od Šprtky oranžový mejdlo ve tvaru andílka, který smrdí po vůni na záchod, a tak jsem se ho rozhodla přilepit na záchod. Besídka byla střašně dlouhá a ukončil jí (naštěstí!!) třídní slovy "Je mi to líto, ale stromeček asi půjde do hnoje", což já jsem uvítala s nadšeným hollywoodským úsměvem, protože stromeček celý dva týdny, co u nás ve třídě zcela zbytečně stál, prasil celý koberec, a to tak že nepředstavitelně.... No prostě dokonalý vánoční den ve škole. :-O
Ve středu byl ten turnaj ve vybíjené, jak jsem psala.... Ano, přežila jsem to, a dokonce jsem chytila míč, no chápete to?! Žluté tričko jsem nakonec měla, ale nepředstavitelně smrdělo nějakým psracím práškem, a to i potom, co ho mamka vyprala v nějakým normalním tekutým prášku. Taky jsem zjistila, že mám v teplácích díru. A hrála jsem jenom proti primě a z ostatního jsem se vykecala a nacpala jsem si zadek do rohu tělocvičny a tam jsem seděla. Kamarádce nějakej debil z kvarty málem ulomil kus ruky.
A včera jsme měli na hudební nauce besídku. Ta nejdebylňejší besídka mého života - teda zatím. Připravovala jsem si Rolničky, rolničky na sopránovou flétničku, ale Vanesa mi řekla, že ty tóny, který tam hraju, neexistujou, a tak jsem musela zpívat. V rohu seděly nějaký důchodkyně, který ale očividně nepatřily k nikomu z těch dětí, se kterýma chodím na nauku. Ale nakonec se Vanesa zachovala jako kamarádka a řekla, že mě doprovodí na flétničku, protože se jí rozbil strojek na hoboj. Stejně to bylo trapný. Uvažuju o tom, že už přestanu chodit do zušky. Neuvažuju, jsem o tom přesvědčená - už mě to opravdu štve. Ale nikde jinde nikdo nevyučuje klarinet, takže buď vybalím saxofon (ale to zatím nechci), nebo se na to celý vykašlu, ale v zušce už zůstávat nebudu.
No tak to by bylo všechno. Jo a udělala jsem dobrý skutek a dala jsem spolužačce lístek na bus (schválně jestli si vzpomene, že by mi ho možná mohla vrátit). A spolužák mi asi schovává čokoládu už od loňských Vánoc. A kamarádka mi dala sešit se štěňátkem a dost divnýma linkama a propisku s nápisem Jen pro Tebe a kalendářem 2013. Tak to svět neskončí, když mám kalendář :-D.
V 17:30 musím na trio, strašně se mi tam nechce!! Hrozný!! Grrr!!
!Feliz Navidad y feliz Aňo nuevo! (kde jsou na klávesnici obrácenej vykříčník a n s vlnovkou?! tohle je hnusný!)
Iris.
 


Anketa


Komentáře

1 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 22. prosince 2012 v 19:42 | Reagovat

No, už je to za nami, žiješ?

2 Dainn Dainn | Web | 26. prosince 2012 v 20:11 | Reagovat

Sneh mi chýba :(

3 Lousie Lousie | Web | 31. prosince 2012 v 19:11 | Reagovat

i když je ta fotka rozmazaná, tak je úžasná, má nějaké kouzlo, asi ten sníh:D
Snad jsi měla krásný Vánoce:)
Jo, my měli ve škole Vánoční akademii a já tam zpívala s naším sborem, takže jsem nešla vůbec do školy a končila už v jedenáct, nádhera.
Počkala jsem na střeva a šla pryč :DDD Ježiši, já bych tak moc ráda chtěla vidět tu pitvu, behehe. Nesnáším takový besídky, kdy vystupují nějaký trapní lidi, naštěstí teď na gymplu jsem čumela s otevřenou hubou na ty talentovaný lidi, co tam byli.
Nesnáším volejbal, bleh. Nebo spíš, ráda si ho zahraju, ale když jsme ho celou devítku v tělocviku hráli, tak never more.
Saxofon, já chci na něj taky hrál, ale neměla bych čas a hlavně peníze.
:DD
Já ten vykřičník a to nad n taky potřebuju, abych mohla psát španělsky!

happy new year, my lovely Iris <3

4 Werii Boom Werii Boom | Web | 3. ledna 2013 v 15:47 | Reagovat

ouu .. toto je važne dokonalý blog ♥

5 Werii Boom Werii Boom | Web | 3. ledna 2013 v 15:47 | Reagovat

[4]: u nás dnes poletoval sneh ale nei moc .. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama