Ve zkratce o konci školního roku

4. července 2012 v 15:39 | Iris |  (kni)hovna
Jsou prázdniny. Zprávu o studiu už mám samozřejmě doma a přečtenou. Školní rok jsem zakončila celkem úspěšně. Teď jsem se rozhodla napsat článek. Myslím, že bude o dost kratší než články, které jsem zvyklá psát obvykle, ale pokud už nějakou dobu tento blog navštěvujete, tak znáte moje pokusy o krátké články....
Nechápu, proč je to tak, že na konec roku mám toho vždycky nejvíc. Na Vánoce a na konec roku. Máte to tak taky?? Třeba je to tak jenom u nás na škole. Celé jaro jsem prožila celkem klidně, například z května si nepamatuju skoro nic (nevím, jak je to možné, protože jsem schopná si vybavit i svůj zimní sportovní den v první třídě a květen si zkrátka nepamatuju, buď tam bude nějaká černá díra, nebo se zkrátka v květnu nic nestalo), a pak v půlce června na mě najednou z rozvrhu vyskočily trimestrální testy :-D. Už druhý rok mě trimestrální testy na konci června rozhodily. Letos jsem napsala sice stoprocentní matiku, ale protože mi před testem vycházelo 7-8 bodů (nechápu, jak to můj *matematický mozek* mohl tak pokonit), na zprávě jsem měla jenom devítku - a v hodnocení napsané, že "je škoda, že se za test nedají přičíst dva body, protože bych si tu desítku zasloužila". Z biologie mám sedmičku. Vybodla jsem se na to, no.... Skandál: "Fotografka kytek zblízka měla na konci sekundy sedmičku z bliologie." Fyzika mi dopadla na osmičku, ale doma mi za to nikdo nic neudělal, protože všichni uznali, že je to u mě úspěch. Konečně.
Kytka. V tomto článku jich najdete víc!!
Byla jsem až pátá ze třídy, ale můj celoroční průměr byl prý 4. nejlepší z školy, jak jsem se dozvěděla na "velkolepý akci k ukončení školního roku", kde se vyhlašujou nejúspěšnější lidi z celý školy. Mimochodem, od třetího místa se dostává stipendium. Když mě vyhlásili jako čtvrtou, musela jsem se smát. Šprtka od nás byla úplně první a "peníze použije na svého pejska". Ocituju sama sebe z minulého roku: Šprtka bude kupovat svojí bordelkolii žužel za tři tisíce. Pardon :-D.
Jinak jsme taky třikrát vystupovali. My jako sbor. Byli jsme připravení se ztrapnit, nacvičovali jsme písničku Don't worry, be happy, i když já jsem navrhovala nacvičit reggae verzi Travičky zelený. Nakonec to celé dopadlo celkem dobře, i když vystupovat se sborem bývá vždycky takové rozpačité - když vidíte ty divné xichty v publiku. Tentokrát jsem se aspoň imaginárně vysmála Šprtce a jejímu prvenstí *úchvatné*.
Zpívali jsme ještě kánon, který se nám trošku malinko rozpadnul a na konci školní hymnu. Máte taky školní hymnu?? My jo. Musíme jí zpívat na takových těch extraoficiálních akcích. Nevím, kdo vymyslel, že tentokrát sbor vystoupí na pódium a bude jí zpívat přede všema. Ona jsou ta slova taková divná a já jsem měla co dělat, aby mě to tam nerozsekalo. Fakt jsem se tam málem začala smát. Ale třeba časem pochopím, jak je ta píseň procítěně napsaná.


Je deprimující, když vaší nejumělečtější a nejanonymnější fotku vyfotí vaše babička, na kterou při tom ještě řvete, který čudlík musí zmáčkout.
Další den jsem si šla do školy už jenom pro zprávu o studiu. Jestli nevíte, co to je, je to vlastně něco jako vysvědčení, akorát se dostává třikrát ročně (na konci každého trimestru jedna, na konci roku se jmenuje "výroční"), nemáme tam známky, ale body a k tomu ještě slovní hodnocení z každého předmětu + hodnocení třídního profesora. Vždycky mě to bavilo číst. Někdy se tam najdou opravdu výplody, například profesorka na výchovu ke zdraví mi tam jednou napsala, že "se velice dobře orientuji v ženských pohlavních orgánech" nebo že "o antikoncepci jsem si toho zapamatovala opravdu hodně". Jsem až pátá nejlepší ze třídy, jak už jsem psala, ale mám průměr 9.43, což není zase tak špatné. Jinak řečeno - je to vlastně super. Až na tu biologii a devítku z matiky, kterou jsem opravdu mít nemusela.
A protože příští rok se budeme stěhovat do nové třídy (každá tercie to tak má) a letos jsme narychlo museli navrhovat, jak si jí namalujeme, já a pár dobrovolníků jsme šli načrtávat náš návrh na zeď. Já jsem o tom předem nevěděla, takže to dopadlo tak, že jsem lezla po kolenou po zemi v červených punčocháčích a minisukni, ale nevadí. Punčocháče už mi babička zašila. Pokud vás zajímá, pro jaký návrh jsme se nakonec rozhodli, tak pro takové sluníčko se zahnutýma paprskama (který tam, jen tak mimochodem, téměř nešly nakreslit). Pak jsme museli ještě vybírat nějaké barvy z takových převážně hnusných vzorníků. Chtěli jsme tam navrhnout jako jednu variantu i nějakou zelenou, ale pak jsme uznali, že.... by nám to asi neuznali :-D.
Celkem jsem si to celé užila. Jenom mě trochu zaskočilo, že z naší 26-ti členné třídy nás šlo načrtávat jenom pět. Nikoho jiného to asi nezajímá, no....
Úžasně a úchvatně trčící kytka.
A teď?? Teď jsem doma. Už celkem dlouho. I když občas někam vypadnu, nemám takový shon jako ve škole, což je v podstatě dobře, no. Taky mám doma spoustu kilo učebnic, který jsem si nakoupila minulý čtvrtek na školní burze učebnic, kterou vám tady asi nebudu popisovat. Radši. Byl to masakr, takový, že jsem se nakonec rozhodla koupit balík učebnic do spousty dalších ročníků a nevadilo mi, že to stálo šest stovek. Plus jsem zapomněla zapsat na objednávací archy většinu učebnic, které mi chybí, takže to tam dopisovala maminka. Je super mít přibuzenstvo na škole.:-D
Za dva dni mám narozeniny. Bude mi třináct. Nejvíc se těším, až mi bude patnáct.... Už 13 let na to čekám :-D!! Už jsem si vyhlídla i foťák, který bych chtěla, takový ten Nikon, jak na něj dávají pořád ty reklamy v televizi - akorát jsem zjistila, že vyrábějí asi tak 10 barev, takže se nebudu moct rozhodnout, jakou barvu chci. Zatím to vidím na růžovou^^.
Jinak jsem se rozhodla pro dvě věci. Zaprvé - na konci srpna si nechám obarvit vlasy na takovou tu "medovou blond". Už teď mám takovou broskvovou barvu, takže to nebude taková změna, a myslím, že ke mně by se ta barva hodila. Původně jsem uvažovala o tmavě červené, protože ta by mi zesvětlila pleť, ale usoudila jsem, že by to bylo hodně nepřirozené. A taky chci zkusit nosit "tuctovou barvu" originálně. Takže pokud se zase nerozhodnu jinak, objednám se ke kadeřnici. Hlavně jí musím důrazně sdělit, že nechci žádnou peroxidovou extra světlou blond helmu!!:-D
Zadruhé, začnu psát knížku. Příběh mám už vymyšlený a teď už jenom to napsat. Pokud se do toho vžiju, dopíšu to do konce prázdnin - teda spoň předpokládám. Ne, nedám to na blog, jestli se ptáte na tohle - ale možná, že vám sem občas napíšu, jak to jde. Taky je možné, že nenapíšu nic, tak abyste věděli, proč nepíšu....
A ještě jedna věc: Jaro se mi dostalo pod kůži. Léto nic takového neplánuje....
Sledujte tento blog dál ;-).
Iris.
The porter smiles to me a smile
I've bought
With a couple of gold coins
A sign that I've been caught
 


Anketa


Komentáře

1 Lousie Jones Lousie Jones | Web | 4. července 2012 v 23:15 | Reagovat

ty fotky jsou krásný:)
páni, tak to gratuluju:)
ty body nějak nechápu, ale to nevadí :D
školní hymna, to je mega hrubé:O :D
knížky si teprve budu kupovat, snad dostanu nějakou slevičkuO:)):D
všechno nejlepší! je to sice o dva dny dřív ale to neva,)) já budu mít letos patnáct hej! :D
já jsem chtěla červenou, ale skončím u červených konečků, nebudu vypadat jako každej ,D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama