But if you are a friend of any sort, then play along and catch a cold

8. července 2012 v 23:19 | Iris |  (kni)hovna
Začala bych dvěma skvělými informacemi: zaprvé, je mi třináct. Už druhý celý den, chcete-li to přesně. Zatím se to jeví jako dobrý věk. Zadruhé, konečně mám nový foťák. Fotí skvěle a hlavně je na akumulátor!! To vyměňování baterek mi už lezlo na nervy a tak jsem ráda, že jsem se toho zbavila. Teď to budu jenom zapomínat nabíjet ;-D.
Taky mě napadlo, že bych mohla trochu upgradeovat ten text v menu. Myslím jako přepsat ho. Sice nevím, jaké jiné informace bych o sobě vyhledala, ale aspoň bych to trochu přeformulovala, když jsem teď ta velká holka. No nic :-D.
V minulém článku jsem psala, že začínám psát knížku, jestli se nemýlím. Když se na to teď tak podívám, zní to velice komicky. Když si řeknu "píšu knížku", vybaví se mi knížka, kterou jsem psala před asi tak pěti lety. Je totiž hrozná. Potom se mi vybaví všechny pokusy o knížky a následně dílo *velká nadsázka, kdybyste nepochopili*, které jsem psala před rokem a kde kapitola měla jeden A5 list a půl. Pak ještě můj mozek vyhrabe rozepsaný hybrid o děsně krutý vražedkyni a pak se můžu jít i se svou rozepsanou knížkou vycpat. Ale kdybych s tím teď sekla, tak bych zklamala sama sebe, takže budu pokračovat.
Na fotce jeden můj superzamotaný škrtanec. Jedna z mála stránek, které mám už napsané. Koupila jsem si tlustý A4 sešit a píšu do něj z obou stran, protože příběh má (nebo spíš teprve bude mít) dvě dějové linie. Abych to líp vysvětlila těm, co by to rádi pochopili a zajímá je to, je to něco na způsob filmu Srdcová sedma (hlavní roli hraje Gwyneth Paltrow). Jak se tam rozdělí ta jedna dějová linie na dvě. Nebyl úplně můj nápad udělat to takhle, vlastně celé mi to navrhla babička (jako že bych mohla napsat o prázdninách knížku), která si asi myslí, že je to jednoduché. Ale mě se to zalíbilo. Challenge accepted, znáte to.
Rozhodla jsem se psát v první osobě (nebo chcete-li v ich-formě) a v minulém čase, a jako hlavní námět použít něco ze svého života, protože jinak by to byla veliká spatlanina jako to astatní, co jsem kdy "napsala". Konkrétně se jedná - to sem snad můžu napsat - o můj přestup ze základky na gympl. Jaké by to bylo, kdybych zůstala na základce. A druhá linie je o tom, jak je hlavní hrdinka na gymnáziu. Jediný (a dost závažný) problém je, že tu linii na gymplu jsem ještě nevymyslela, takže mě to trochu brzdí v psaní, ale to nevadí. To se vsákne :-D.
*asi jí budu muset někdy napsat*


Včera jsme byli v IQparku (v centru Babylon, v \liberci) neboli Tykveparku. Touto fotkou posílám Srdečné pozdravy z Tykveparku, jelikož na fotce vypadám kupodivu celkem dobře (=nejsem tam vidět). Dala jsem jí i na svůj tumblr a už má dva lajky. Víc jich asi nedostane, protože je tam celke dobře zakopaná.
Můj druhý dárek k narozeninám. Rarity se svítícím rohem. Popravdě jsem jí chtěla jako takovou srandu, protože se občas koukám na MLP Friendship is Magic na Youtube v angličtině a když jsem si dělala nějaký divný psychotest na Bronylandu, vyšlo mi, že jsem nejvíc podobná právě Rarity. Můžete se mi smát. Je to poslední hračka, kterou jsem si přála. A samozřejmě s tím neskáču po stole :-D.
Od táty jsem si přála k narozeninám nové album Reginy Spektor What We Saw from the Cheap Seats. Ale ještě nevím, jestli ho dostanu, protože ho prý asi v moc obchodech mít nebudou. Ve státě, kde každý druhý (a to jsem mírná) poslouchá hudnu, kterou já považuju za odpad.... No jo :-D.
Mám podle mě dokonalou sadu fotek pastelek s jenom jednou barvou, nebo jak bych to nazvala. To je prosím pěkně taky funkce mého nového inteligentního foťáku. Nejspíš to dám v nejbližší době na svůj fotoblog. Chci, aby byl aspoň trochu aktivní a chodil na něj aspoň někdo. Mám tam všeho všudy slovy jeden komentář od prvního května, kdy jsem blog zakládala. Zvlášť na prvním článku jsem si dala záležet. A nečetl ho nikdo. Smutný osud začínající fotografky, která byla nějaký ten měsíc mimo provoz.
Pokud jste si i vy vzpomněli na můj blog o Gabriele Gunčíkové (o čemž silně pochybuji), gratuluju. V téhle době si na něj už nevzpomene snad nikdo. Taky neměl moc komentářů a teď je už od března mimo provoz, protože mě štvalo se namáhat s vyhledáváním informací pro nikoho. Když jsem tam dneska odpoledne koukala, měla jsem devět lidí a z toho dva online (nejsem blbá, vím, že ten jeden jsem byla já, ale stejně). Předpokládám, že se tam dostali přes Google nebo přes Gábininy oficiální stránky, protože tam už je nějakou dobu odkaz. Nehodlám to znova rozběhnout. ani ten blog někomu dávat, protože o Gábině asi moc lidí nebloguje. Mimochodem, 19. července to bude rok od založení blogu.
....A tak jsem se jednoho dne zamyslela a pokreslila dvojstránku svého "procovního sešitu k té rozpracované knížce" něčím, čemu se odborně říká Regina Spektor quotes. Aprés Moi mám napsané jako Aprés Mois a je to samozřejmě blbě, ale když jsem to psala, nemohla jsem si vzpomenout, jak je to správně. Fotky mám asi tři, takže se taky jedná o budoucí příspěvek na fotoblog.
Nevím, kdy a jak jsem na Reginu vlastně poprvé narazila, ale pamatuju si, že to bylo asi moc brzo. Když jsem její písničky slyšela poprvé, tak jsem je nepochopila a nedovedla ocenit. Předpokládám, že jsem pak šla znova poslouchat Miley, Avril a Rihannu (today it makes me nearly vomit, smím-li to vyjádřit v angličtině). A stejně tak nevím, kdy jsem se k Regině Spektor zase vrátila a už jsem její písničky pochopila (myslím tím, že jsem pochopila, že jsou vlastně úžasný, umělecký a inspirující a že existuje něco jako indie-pop, a jak je vlastně poslouchat, protože její texty jednoznačně pochopit nejdou), ale matně si vzpomínám, že první písnička, kterou mě zaujala, byla Pavlov's Daughter!!
Ta slova jsou některá blbě vyspellovaná, některá úplně celá blbě. Tomu se říká Moje angličtinářská fantazie. Ještě s ní ale neumím moc zacházet a tak vymýšlím slova, která jsou blbě (například s tím temperamentem jsem si nevěděla vůbec rady). Mají to bát charakterizující slova k pětici nakreslených holek, jejichž historie je velice dlouhá a s nimiž nemám v úmyslu nic jiného, než je zkrátka kreslit. Jen tak, nechci je montovat do žádných komiksů ani příběhů. Chci jen kreslením zaznamenávat jejich rozdílný charakter a temperament a cvičit se v tom, co mi jde nejlíp - kreslení (pokud možno ženských, mužské mi nejdou) postav.
Už i pokus o jejich charakteristiku psanou v angličtině jsem vzdala, jelikož jsou mojí tvorbou tak neposkvrněné, že bych to zkazila. Těžko se to vysvětluje.... Prapůvodní návrh pochází už z nějaké čtvrté třídy. A teď mám jít do osmičky. Pro zajímavost.
Dneska už s tím skončím, protože půjdu asi spát :-D. Sledujte to tu. Kecám blbosti ;-D.
Iris.
Regina má dokonalý nový klip. Víc není potřeba sdělovat, zkrátka si to pusťte.
 


Komentáře

1 ~ kristýnka. | dailyjustin.blog.cz ~ kristýnka. | dailyjustin.blog.cz | Web | 10. července 2012 v 12:49 | Reagovat

jo,přesně :D jinak nádherně fotíš :)* ta fotka stebou je krásná i když tam moc nejdeš vidět terezko :/* cc :D :D jinak taky dostanu už v sobotu nový foták :D konečně ty narozeniny :D tak se těším že budu taky fotit :) snad budou tak trošičku pěkné jako ty tvoje :P

2 Johanna Johanna | Web | 11. července 2012 v 7:22 | Reagovat

Týjo, tvoje psaní je na 13ti letou holku dobré. :D Jinak s tou knížkou určitě nekonči. :)
''Asi ji budu muset někdy dopat''? Ano to bys měla. -.- :D Zní to zajímavě, vííš? :D

3 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 14. července 2012 v 10:29 | Reagovat

Tý jo,já bych snad nikdy nemohla napsat knížku,bych neměla nápady :D.

4 ~ kristýnka. | dailyjustin.blog.cz ~ kristýnka. | dailyjustin.blog.cz | Web | 14. července 2012 v 17:51 | Reagovat

milá Terezko :* , opravdu děkuji za krásné přání! Áno,myslím taky že se známe už rok +/- oooh,to ty jsi skvělá :** myslím si že věk nic neřeší stejně si rozumíme a za to jsem nesmírně ráda. Oooh,nejkrásnjěší pocta kterou jsem kdy mohla dostat - děkuji já jsem strašně ráda že na každém blogu si semnou znovu a znovu spřátelovala a já jsem ráda že jsme kamarádky strašně ráda Terezko. A Honzík? vím že se těší :D musí se těšit :D Děkuji ti ještě jednou Terezko!

5 Natt* Natt* | Web | 15. července 2012 v 13:14 | Reagovat

Ty píšeš knížku ? Tyjo , tak to se těším , jestli jí sem dáš :D . Jinak krásně fotíš :) Hlavně ty pastelky jsou úžasný ! :) Asi budu tvůj blog pravidelně navštěvovat :) .
K tvému komentáři na mém blogu :
Fákt vypadám starší ? :D Všichni mi říkají , že vypadám mladší než sem :D A díky moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama