Pohřební hostina na počest mého fotoaparátu

3. června 2012 v 17:19 | Iris |  fotoportfolium
Mám tragickou zprávu - rozbil se mi foťák. Blbne mi a nefunguje. Jako první začal projevovat příznaky smrti objektiv (zasouval se a vysouval bez ohledu na to, jaké tlačítko jsem mačkala), potom displej (po několika vteřinách zčernal, později dokonce zezelenal nebo zrůžověl - asi šlo o nějaké povzbuzení typu "sice jsem už k hovínku, ale koukej se na to růžově") a pak už to bylo všechno dohromady a mně bylo jasné, že nemám foťák. Natáhnul brka na výletě na Mumlavských vodopádech, kde jsem se chtěla vyfotit "jako liška" na kocni Liščí stezky. Málem jsem to obrečela. Ale v červenci mám narozeniny - přesněji už za měsíc a 3 dny. Možná, že bych si mohla vybrat nějaký nový foťák místo toho Soda streamu, který si přeju už od Vánoc.
Ale aspoň jednu pozitivní stránku celá tahle událost s náhlou smrtí mého foťáku má - konečně jsem se odhodlala přetáhnout do počítače to nebezpečné množství fotek z mého mobilu. Je to snad vůbec poprvé, co jsem to udělala - vždycky jsem se bála z mobilu vyndávat tu paměťovou kartu, protože jsem to musela celé vypnout, vyndat baterku a pak dávat pozor, aby se ani jedna součástka neztratila. Já jsem na tohle hrozná. A tentokrát jsem dokonce rozpitvala celý telefon, protože jsem zapomněla, kde ta malá mrcha vlastně je. Ale povedlo se. Probrala jsem se fotkami z mobilu v nezvykle velkém rozlišení a došlo mi, že nejsou tak špatné a že některé z nich by se daly i zveřejnit. No a o něco takového se pokusím dneska (zkrátka půjde o podobný článek jako tento). Fotky, které pro mě něco znamenají a zároveň jsou aspoň trošku reprezentativní.
A omlouvám se za takový dlouhý úvod!! Opět jsem se moc rozepsala.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tohle je fotka vyfocená na nádraží v Harr. Napadlo mě vyfotit se takhle divně, protože se mně líbilo, co jsem zrovna měla na sobě. Ty barvy. To bylo ještě hezky....
Detail vzoru mojí oblíbené pletené tašky. Vyráběla jí babička a já jí každé léto vyhrabu a divím se, jaké mám vlastně doma hezké věci. No coment.
Byl to západ Slunce, nebo co, že jsem se kdysi rozhodla fotit kýčovitý záběr stromu. Ale náhodou - celkem se povedla.
Kvetly tulipány. Tráva se zelenala. Vítr foukal a já jsem se zabalila do šátku a klepala se, protože mně byla zima. Jednoho dne na Hanychově....
Kdybych někdy někomu musela dávat přečíst svoje básničky, dám mu je v mém extrasuprmega sešitě. Mojé sbírka se jmenuje Kolóra.
Profesionálně uválená postel na lyžáku. Matně si vzpomínám, že já jsem ležela na té polovině vlevo.
Časné ranní odjezdy z Milevska - to, co nejvíc nesnáším na prázdninách. Ale aspoň si to vždycky zdokumentuju. Toto je z léta 2011.
Velké rozmazané makrozáběry mého obličeje. Těch mám spoustu. Produkuju je už od té doby, co jsem zjistila, že fotit se před zrcadlem neumím a takové to "focení s nataženou rukou" není taky nic moc.
Mr. & Mrs. Axolotl. V naší botanický.
Můj polštář s britskou vlajkou. Kupodivu nejsem žádná directionerka (to jde snad z mého projevu vyčíst) a dokonce ani anglofilka. A ten polštář je celkem fotogenická věc, když se to nefotí před půlnocí po příchodu z divadla.
No, mizerná kvalita. Ale jsou to moje rýsovací potřeby s xichtem.
Dead Doll v loňském AJ sešitě. Není to nijak propracované (asi už mně docházela propiska), ale líbí se mi to.
Jděte všichno do mamutí.... No a ten nápis vlevo nahoře "uzeniny a zvěřina" to zabil. Všimla jsem si ho až teď.
Vždycky jsem si kreslila po ruce. Bohužel, spousta lidí to odsuzuje :-DD.
15. října se mně obrátil Ještěd hlavou dolů. Vážně jsem to vyfotila normálně.... a pak se mi to nějakým záhadným způsobem otočilo.
Někdo pravděpodobně rozlil modrou barvu u nás před Intersparem a mně to tak nadchlo, že jsem si to musela vyfotit. Máti stála opodál, zděšena tím, co mě dokáže nadchnout....
Naši známí mají krásnou zahradu....
(smazaná fotka - sorry)
Na závěr, fotka z výtahu. Zrovna jsem jela od kadeřnice. Nelíbilo se mi, jak mi ty vlasy nagelovala a vyžehlila ("to už radši repelent než lak na vlasy," zařvala Terezka a zdrhla ze skladu divadelních kostýmů) a tak jsem si to ještě ten večer umyla - i když to moc nešlo. Doufám, že tahle fotka nepůsobí dojmem "debilní blbky" - protože to bych vážně nechtěla.
No, to by bylo všechno. Večer je velké finále Hlasu, ale mně už všichni, kterým jsem fandila, vypadli (Katka, Juraj, Nikoleta a Bára). A ty "singly", které někdo prudce inteligentní napsal čtyřem postupujícím, jsou fakt debilní. Takže dneska Anička nebo nikdo.
S fotkama nevím, jak to bude!! Ale sledujte blog.
Iris.
 


Anketa


Komentáře

1 Kitti. Kitti. | Web | 6. června 2012 v 19:04 | Reagovat

RIP tvojmu foťáku :/ :D

2 Lousie Jones Lousie Jones | Web | 8. června 2012 v 8:53 | Reagovat

Ou tak, ať odpočívá v pokoji, chudák.:/
na to, že je to focený mobilem tak ty fotku jsou v úžasný kvalitě, můj mobil má pouze 2megapixels takže :DD
juu barvičky, boží:))
ta šála je boží! mám takovou podobnou, ale jen červenou a miluju ji:)
pohádali jste se na lyžáku nebo to bylo ok? protože my jsme se pohádali a hodně dlouho jsme se nebavili :D nevermind.
mňau, mám asi stejný polštář, nebo podobný. a mimochodem, já patřím do obou 'týmů' nebo spíš jsem poloviční Directionerka a velká anglofilka:) a taky McFlyerka a Killjoy, ale to je jinej příběh :D
malaješ úžasně:)
haha, ta barva je boží, jako fakt! :)

3 Aannophisp Aannophisp | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:37 | Reagovat

The ED resulting from that surgery could be either temporary or permanent.  He is content, and the complete opposite of our opinion senior years has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama