Ovce Ágnes

6. května 2012 v 11:49 | Iris |  Šuple
Ovce Ágnes
.
Ovce Ágnes - krásná, mladá,
a přesto partnersky strádá.
Jednou takhle jela vlakem,
začala si něco s ptákem.
.
Ten pták jmenoval se Roland,
v noci lehával pod volant.
On i Ágnes měli vady,
tak se dali dohromady.
.
Jednou šli spolu přes lejno
a potkali ptačí hejno.
Ágnes s ptáky za bodláky,
dávej pozor na pytláky!!
.
Na takovou pěknou ovci
seběhli se všichni lovci.
Nebyla to žádná sranda,
tak si sedla na Rolanda.
.
A ten s Ágnes na hřbetě
letí ke své pratetě.
Že mu nebyla dost těžká,
do zobáku si vzal ježka!!
.
Kdoví, kam je vítr odnes.
Užívaj si spolu dodnes.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Dlouho jsem váhala, jestli už není jaksi pod mojí úroveň uveřejňovat na tento blog (který jsem si sama pro sebe označila jako "s inteligentními úmysly") svoje nesmyslné básničky. Nakonec jsem si řekla, že ne, protože můj blog by měl vypovídat něco o mojí osobě - a já se snažím chovat inteligentně, i když občas mám náhlé záchvaty magorismu.
Tuhle básničku jsem stvořila 9. ledna. Netuším už, na jaký popud, ale každopádně to byla poslední příležitost, kdy mi naskakovaly rýmy samy od sebe - myslím, že jsem toho celkem využila.
Jak tak na to koukám, mám asi nějaké sklony k vytváření nových literárních postav. Tele Etel, Iris, Kráva, Ovce Ágnes s ptákem Rolandem a nebo třeba Kvočna Erža (k níž se váže taky celkem rozsáhlá básnička) - toto všechno mi prošlo pod gelovou propiskou.
A poslední poznámka k této básničce - věnovala jsem jí svojí máti i s věnováním (kousek je vidět na obrázku) a ilustrací. Je to moje první básnička, která byla dokončovaná podle ilustrace. Až po chvíli mi došlo, že je trochu dvojsmyslná.... Takže se omlouvám :-D možná to bude mým věkem nebo co, ale jiné rýmy mi tam nepasovaly. A taky je to trošku divně rozdělené do slok. Ale snad nevadí. Už jsem splodila i daleko horší věci ;-).
A teď nejspíš pojedeme do maxi obchodního domu Nisy načerpat inspiraci a taky shánět už několikátý měsíc červený džíny (umanula jsem si, že je strašně potřebuju). Mějte se :-).
Iris.


 


Aktuální články

Reklama