Mějte rádi kosočtverce

20. května 2012 v 22:22 | Iris |  (kni)hovna
Aktuální věc na které se pracuje?? Baterky do foťáku. I když vlastně.... Už týden jsem to bez nich vydržela, což značí to, že nejsem závislá na focení - to ale není moc pozitivní zpráva pro můj fotoblog :-D. No dobře, včera jsem byla v obchodním centru, takže jsem si na ně mohla vzpomenout a koupit si je. No co, mám aspoň nový sluneční brýle z GATEu (které bych vám velmi ráda vyfotila, kdybych měla baterky do foťáku). Za hodinku vyrážím s babičkou (dámská jízda ;-D) do Glóbusu nebo nějakého jiného neekologického obchodního domu, kde je nepochybně elektro. A problém bude vyřešený, pokud zase nekoupím blbou velikost baterek. No co.... Prozatím se budu muset spokojit se staršími fotkami z fotoarchívu ;-D.
Dubnové "focení květinových motivů na fasásách domů". Tohle není kytka.
Dostali jsme úkol na občanku. "Vyrobte rodokmen" - tak znělo zadání. Dostali jsme na to měsíc a spoustu instrukcí. Kdyby nebylo mojí extraaktivní babičky, dělám to až čtrnáctého června večer - den před odevzdáním. Takže jsme kus včerejšího dne strávily vyráběním rodokmenu a vymýšlením jmen příbuzných přes několik kolen. Když vezmu v úvahu, že z máminý strany znám pravým jménem i svoje prapraprarodiče, snad ani tak nevadí, že neznám děti prabratrance tety sestry mojí babičky (nějak se v tom motám) a tím pádem si pár jmen domyslím. A taky nepochybně nevadí, že jsem to rozdělila na dvě části a do tý menší jsem vecpala pár tátových příbuzných. No, myslím, že až (a jestli vůbec) si to bude profesor prohlížet, zasměje se - nebo mi to omlátí o hlavu.... Každopádně, nulu mi za to dát nemůže!!


Takový retroauto chci ;-D.
Mám pocit, že jsem vám sem už někdy psala o spellovací soutěži, kterou jsem byla téměř donucena absolvovat. Pokud jo, tak v pátek jsem byla na tom "oficiálním kole", nebo jak to nazvat. Moc jsem se na to netěšila, jeden z mála důvodů, proč jsem se na to nechala nakonec ukecat, bylo to, že se uliju z vyučování, což dělám velmi ráda a když to jde legálně, jsem samozřejmě ještě radši (některé z mých pokusů už byly dost na hraně a mně je to jasné :-D). Abych moc neodbočovala, konalo se to v knihovně, začínalo to v deset a jenom nás pár šíleně šťastných lidí od nás z gymplu mělo sraz už v 9.15 - jako kdybysme všichni zákonitě chodili pozdě nebo co :-D. Já jsem tam šla docela rychle, protože jsem si myslela, že je venku teplo, a tak jsem si nevzala bundu a bylo mi zima #kráva. Pak jsme tam čekali a čekali a potom jsme se šli zapsat do nějaký prezenční listiny nebo co, kde nám přidělili velkou ceduli s číslem, kterou jsme si museli pověsit na krk, certifikát a minerálku. Bohužel - když jsem přišla na řadu já, došla jim meruňková nebo co to bylo za normální příchuť a už měli jenom čokoládovou. Víte, co je to čokoládová minerálka?! Nechtějte. Než jsem šla poprvé na řadu, nepila jsem se toho, a sprominutím jsem si myslela, že se pobleju nebo co. Nicméně jsem na to zapomněla a dospellovala
jsem se až na šesté místo - což bylo ovšem organizátorům jedno, protože ceny dostávalo snad jen třetí až první místo. "První místo dostane i-pad, druhé hodně slovníků, třetí míň slovníků a čtvrté jenom velký....*odmlka* potlesk". No ale s výsledkem jsem spokojená. Zaprvé, jsem nejlepší ze školy. To mi nikdo nemůže vymluvit. A zadruhé - vždycky mě dostanou na nějaký slovo, který jsem v životě neslyšela. Minule to bylo whistle a teď particularly nebo tak něco. A když už nic jiného, celý publikum se smálo těm ksichtům, které jsem ze sebe vytlačila, když jsem to hrozné slovo slyšela. Tak.
Má to styl? Má to swag?!
Ve škole zatím dobrý. Nedávno jsme například měli spojenou "výchovu ke zdraví" (spíš výchovu k bezpečnému sexu, abych byla přesnější - normálně to míváme rozdělený na kluky a holky, ale trapárna je to stejně, jednou jsme například musely nafukovat sedm let starý hnusný mastný smradlavý kondomy - kdyby nás aspoň ta profesorka nenutila dělat takový hnusný věci!!) a dostali jsme zadání "nakreslit plakát propagující jakoukoliv formu antokoncepce", do čehož jsem se samozřejmě jakožto tvůrčí typ ponořila na 100 procent :-D. Myslela jsem si, že budu děsně originální, když udělám plakát s nápisem Používejte kondomy!, ale nakonec jsem zjistila, že něco podobného dělá skoro celá třída. No nevadí.... Řekla jsem si, že to stejně udělám nějak jinak, jenomže do toho přišla moje spolužačka a neměla s kým pracovat ve dvojici, takže se přiřadila ke mně a dost mě zpomalovala. Máme z toho devět bodů. Dodělávala jsem to ještě odpoledne na výtvarce, protože nám dopsala tyrkysová fixa (spolužačka: "Musí to být všechno barevně sladěný" - výraz, který já téměř neznám!!) No, doma jsem měla sto chutí si ten plakát předělat podle svého a vyvěsit si ho na nástěnku nad postel, když všichni stále říkají, jak je pořád prázdná!!
Detail
Jinak, ve škole teď máme maturity (jako ostatně na snad na každém gymplu) a tak máme trochu změněný rozvrh, převážně k lepšímu. Například zítra nemáme fyziku, ze který bysme psali. Místo ní nám ale dali další spojenou výchovu ke zdraví, takže doufám, že budeme dělat další plakáty :-D. (Snad nebudeme zase probírat potrat.)
A na lavicích v laboratoři miluju tu anonymitu. Můžete si tam psát, co chcete, a (když vás nevidí profesor) nikdy se nepřijde na to, kdo to tam napsal, což je v určitém ohledu sice zbabělost - ale když nepočítám nápisy typu "Fyzika je na hovno" nebo "Fuck *jméno vyučujícího*", občas se tam najdou opravdu dobré hlášky. Samozřejmě jsem se musela zapojit a celou nudnou hodinu Materiálů a měření jsem psala na lavici. Mimochodem, nadpis je mojí tvorby a najdete ho i v předposlední lavici v laboratoři. Úchylná, ale anonymní.
+ Co se týká mistrovství v hokeji, vůbec to neřeším - jen abystě měli jasno. Zkrátka jenom vím, že my jsme ho nějak.... nevyhráli, nebo co?! Nesleduju to, protože neznám pravidla hokeje a na obrazovce vždycky vidím jenom nějaké rozmazané dresy a občas i nějaký puk a hokejku nebo rozhodčího. Ale až bude zimní olympiáda, budu přilepená k obrazovce a sledovat všechny severské a alpské disciplíny na lyžích, hlavně skoky (ještě pořád jsem hrdá Harrachovačka ;-)).
Mějte se a díky za všechny komentáře k minulému článku. Ta moje fotka nebyla zas tak úžasná - ale jsem ráda za každou milosrdnou lež.
Iris.
 


Komentáře

1 Lousie Jones Lousie Jones | Web | 21. května 2012 v 19:47 | Reagovat

Ty brýle chci vážně vidět!:D
Rodokmen, nejvíc debilní věc na světě. Nechápu proč se to dělá na každý škole.
Miluju spellovací soutěže. Sice jsem v životě na žádný nebyla, ale je to hrubý:D Mimochodem - gratuluju:)
Haha, tak tohle mě pobavilo :D Přesně stejný problém mám, když jsem s někým ve dvojici :D
Jaj, tak to se máte. Já jsem v devítce, máme po přijímačkách a my toho probíráme ještě víc než předtím, fajn.
Jou, jou. Nápisy na lavicích jsou nejlepší. Baví mě to číst, ale stejně se nikdy neodvážím něco napsat :D
Yes, konečně můj člověk co nějak nepodporuje hokej. *high-five*
Tyhle fotky jsou krásný:) To auto je nejvíc dokonalý!:D Já chci zase hippie volkswagen :D
Páni slečno smekám! Když jsem si přečetla, že je ti dvanáct a kouknu se na úroveň tvých článků, tak bych se měla jít vážně zahrabat.

Každej den jedna fotka, jou můj projekt:D Víš co, taky to někdy nestíhám tak přednastavuju,)

2 Eliza Dot Eliza Dot | Web | 21. května 2012 v 22:26 | Reagovat

rodokmeň sme mali urobiť aj my, ale len taký, aby sa nepovedalo, takže nikto nešiel ďalej než po babku :D mohlo by byť celkom zaujímavé zistiť, s kým všetkým som vlastne spríbuznená :D nechcem nikoho srať reklamami, ale na mojom blogu je giveaway, ak máš chuť, zapoj sa :)

3 Lousie Jones Lousie Jones | Web | 21. května 2012 v 22:47 | Reagovat

Nemáš vůbec zač:)
áno kopřiva:) musím tě zklamat, ale to v tom rohu nejsem já :D je to moje kamarádka :)

4 Duhovka Duhovka | E-mail | Web | 23. května 2012 v 22:19 | Reagovat

Máš super blog krásný fotky a pořádný články, moc se mi tu líbí :D

5 kristýnka. kristýnka. | Web | 26. května 2012 v 9:52 | Reagovat

Ahoj Terezko :) , já vím že určitě nevadila ale mě už to chybí :D pořád ležet v knížkách je celkem nuda ano vím bylo to potřeba ale i tak mi to chybí :D děkuji Tery opravdu děkuji že mi to alespon' někdo přeje :) znamé to pro mě hrozně moc :):D no to víš já mám poslední dny štěstí na všechno :D já a osobní kouzlo? :D to má snad každý ne ? :D :D děkuji ti ještě jednou za to že mi to s panem ''dokonalým♥'' přeješ ale i tak kroutím denoděnně hlavou jaké štěstí mám :D :D děkuji Tery :D ( všimla sis že ti nějak hodně děkuju? :D :D)mám tě ráda :*

6 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 27. května 2012 v 7:41 | Reagovat

O kosočtvercích mi ani nemluv :D
Moje sestra to teď v sekundě dělá a já mám být ta chytrá, co jí pořád připomíná vzoreček pro povrch a objem :D

7 Lousie Jones Lousie Jones | Web | 28. května 2012 v 20:05 | Reagovat

ah, tvé komentáře tak potěší.
děkuju:)

8 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 27. června 2015 v 17:06 | Reagovat

[6]: Heh, já věděla, že tu někde podobně trapný komentář bude. :D Pamatuju si, jak jsem tenkrát žasla nad rubrikou (Kni)hovna. :D No nic.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama