Velikonoce v dead village a nevolnost po čaji

13. dubna 2012 v 10:39 | Iris |  (kni)hovna
Přesně jedenáct dní jsem téměř každý volný večer seděla u počítače a ani jednou jsem se nezmohla na napsání článku, což je škoda, protože jak se zdá, mám stejně pořád co sdělovat. Když už jsem se rozvalila na tom černém křesle, hrála jsem nějaký hovadiny na různých stránkách s hrama, četla si nějaké hovadiny na vašich blozích nebo "reblogovala" (jak se u nás na Tumblru říká, hah) ještě větší hovadiny typu animací roztomilých perských koťátek.
Black and White Page Graphics
Ne, nejsem ve škole, i když je už tolik hodin, kolik je. Dneska jdu až na půlku čtvrtý hodiny, takže okolo poledne. Je mi trošku blbě, teda spíš bylo mi, než jsem se nadopovala Ibalginem, a vůbec - moje hormony mi nedovolují hrát dvě hodiny přehazovanou nebo dělat gymnastiku. Dopoledne máme dvě hodiny tělocviku a já mám problém. Sedím tady u pc zabalená v dece a mikině a doufám, že do jedenácti se vzchopím a budu schopná se vypravit. Do školy to mám pět minut slimáčí rychlostí, kterou já pravděpodobně dnes budu provozovat.
A navíc je pátek třináctého. V tomhle ohledu jsem pověrčivá. Určitě není náhoda, že na pátek 13. nám dali na suplování dva tělocviky za sebou.
Téma týdne je Velikonoce. Jak nečekané, originální a né-li kontroverzní!! Ale budiž. Já jsem svoje Velikonoce strávila u babičky a dědy v Nové Bystřici. To je u Rakouska. Táta sice protestuje, když to nazývám vesnicí, ale je to taková menší mrtvá vesnice. Když jsme tam s tátou po čtyřhodinové cestě přijeli, na ulici nebylo vidět člověka. Snad jenom pár důchodkyň a důchodců venčilo svoje uslintané bišonky a nějaké maminky v teplácích tahaly za sebou svoje batolata (když se na to tak podívám, vypadá to brutálně, ale děti si to asi užívaly). Z pochybných samoobsluh se sladkostmi a petardami nevykouknul ani jeden Vietnamec. Dead village.
Ale bylo to celkem fajn. Děda vařil a babička pekla a nešla jí rozpustit poleva. Táta seděl u jejich počítače. Já jsem mu ukázala hru Slovní fotbal a on jí potom hrál pořád. Mě ta hra dost deprimuje. Akorát se vždycky ukáže, jak jsem blbá. Jeho to ale očividně bavilo.


Jedno odpoledne jsme s tátou jeli do Jindřichova Hradce. Prarodiče nechtěli. JH je taky takové polomrtvé město, když nepočítám Průvod Baráčníků vynášejících smrt a Kaštánek - v té malé kavárno-cukrárně je pořád narváno, a prodavačky si můžou být protivné jak chtějí. Dala jsem si indiána, dva "kyselé prášky v jedlém papíru" a na závěr ice tea vonící po marjáně. Co dodat, ještě že jsem to někde nevyklopila. (Fuj, už začínám být nechutná, promiňte.)
Na závěr třídenní návštěvy u prarodičů jsem dostala pytel plný všeho - i sladkostí. Pak jsme ve zdraví odjeli. Já při tom žrala obsah pytle se svačinou a na pumpě jsem musela zapíjet Kynedril. Hihi. Dorazili jsme ve zdraví a čistotě.
Potom začala škola. Hrozný, zase. Ve středu bylo okresní kolo matematické olympiády, kam jsem se nějakým nedopatřením dostala. Opět jsem potkala nějaký bývalý spolužáky, a opět jsem si jich nevšímala. Bylo to fajn. Dokonce jsem se seznámila s nějakou holkou a vyměnily jsme si maily, jsem zvědavá, kdy napíše. Z naší třídy tam byla mimojiné i Šprtka, která se potom ještě vracela do školy, no blázen. Já jsem dala přednost potácení se po městě. Ne, opravdu nepropaguju ani nepodporuju záškoláctví :-D!! Ale já prostě musela. Prošla jsem nákupní centrum, pak jsem se stavila v mekáči na ice tea, po kterým se mi udělalo blbě a tak dále. Prostě jsem se flákala ve městě, a potom jsem šla do školy na oběd. Oranžová omáčka i vážně moc nepomohla, a hlavně jsem to do sebe nacpala rychle, abych nepotkala nikoho ze třídy. Stejně se to nepovedlo. Byla jsem tam přesně na konci jejich volný hodiny. Během pěti minut jsem byla ze školy a doma. Naštěstí!!
Black and White Graphics
Další den mi Šprtka říkala výsledky. Snažila jsem se jí přivést do rozpaků tím, že se jí nezeptám na to, jak jsem dopadla, ale ona se nenechala, mrška. Když už zvonilo a ona se měla odebrat do jiný třídy, prohlásila něco jako: "Ty máš dva body." Kolik říkala, že měla ona, si popravdě moc nepamatuju. Ale vím, že maximum bylo 18 bodů. A já jsem si byla s úlohama maximálně jistá, úplně normálně jsem to pochopila. Za každou bylo šest bodů. To znamená, že nemám dobře ani jednu. Ach můj bože. Naštěstí si ze sebe pořád umím udělat srandu, a tak jsem tuto informaci vytáhla přímo na hodině matematiky s tím, že "už vím, jak to dopadlo". A že by mě zajímalo, za co jsem ty dva body dostala. A bylo to přijato dobře, profesorka se nezlobila a neproklínala můj mozek a spolužáci říkali, že ty dva body byly možná za krasopis. Hm, u mě zrovna :-D.
Na pondělí jsem objednaná v kadeřnictví, chci to upravit a nabarvit. Jsem zvědavá, co mi na té hlavě vznikne, doufám, že nebudu plakat, jak už se mi to jednou stalo. (Měla jsem na hlavě chocholku a byla jsem zoufalá.) Možná, že by mi kadeřnice mohla sestříhat takovou tu patku, aby to bylo snesitelnější, a trošku zarovnat. A vyberu si u ní nějakou světle rezavou barvu. Maminka povolila.
No a teď budu půl hodiny vymýšlet nadpis tohohle článku. To je vždycky můj problém. Help me.
Sledujte blogy!! Jdu se pomalu chystat do školy. Chjo.
Iris.

 


Anketa


Komentáře

1 kristýnka. kristýnka. | Web | 13. dubna 2012 v 21:37 | Reagovat

děkuji ti Terezko .. zklamala jsem se ale stejně se zase od úterý znovu bavíme .. všechno jsme vyřešili a našli jsme i toho kdo za náš zlom mohl .. děkuji ti .. no,jen se na sebe ták koukáme .. napsat se mu bojím .. :D no když si stydlivka najde stydlivého chlapce nemůže počítat s tím že se prostě něco vyklube :D

2 Žan Žan | Web | 15. dubna 2012 v 18:41 | Reagovat

Na nadpisama se poslední dobou vůbec nepozastavuju... hmm, měla bych možná svýmu blogu dát jakous takous úpravu... někdy xD
Já bych na matematickou olympiádu nikdy nešla, jako vlastně na žádnou olympiádu xD Nanejvýš tak češtinářskou. Pochybuju, že bych získala i jen ty dva body xD

3 fantasy-sky fantasy-sky | 15. dubna 2012 v 18:55 | Reagovat

Ahoj,
dáš mi prosím hlas:
http://songs-zpevacky.blog.cz/1204/1-kolo-sonfilm
Most do země Terabithia Sheila
Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama