25. dubna 2012 v 18:29 | Iris
Psáno dne 19. května 2015


Kdo jsem?


Tak především jsem člověk. (Člověk, který si nevystačí s jedním egoistickým článkem za půl roku. Ale to nechme být). Jsem Iris Virág, tedy alespoň v blogové sféře si tak říkám už přes tři roky, přesněji od 1. listopadu 2011. Ve skutečnosti se jmenuji Tereza a mé příjmení je natolik ojedinělé, že ho nebudu vytahovat na světlo.
Momentálně je mi patnáct let, ale zanedlouho, 6. července, budu mít šestnácté narozeniny (uf, když to sem takhle píšu, nechce se mi tomu věřit, že jsem už tolik stará). Už přes deset let žiju v Liberci. Své dětství jsem strávila v Harrachově, malém lyžařském městě v Krkonoších, a stále jsem místní lokální patriot.

Jsem malá a má postava by se dala popsat jako slovanská. Mám hnědozelené oči a světle oříškové vlasy, vlnité a momentálně krátké, neboť si v minulosti prošly mnohými barevnými a střihovými experimenty. Moc se nelíčím - tedy, ne tak, aby to bylo vidět - a jsem zoufalá, když musím použít řasenku, protože nemám moc řas. Ale mám ráda rtěnky a všemožná jiná patlátka na rty.

Osobnostní testy mne škatulkují mezi melancholiky, tedy labilní introverty, ale já mám občas pocit, že mám sklony k extraverzi. Podle testů MBTI jsem INFJ, tedy "umělec". Pro mě samotnou je ovšem dosti složité charakterizovat svou povahu, museli byste mne poznat, abyste si udělali obrázek, pochopitelně. Myslím, že můj nejvýraznější povahový rys je nerozhodnost a určitá zpomalenost. Nemám ráda vlezlost a dotěrnost, s tím souvisí to, že mi chybí ty "ostré lokty", jež pomáhají ostatním k úspěchu. Nerada se bavím s cizími lidmi a často působím zmateně a prý i arogantně.

Ve volném čase ráda píšu, čtu, kreslím a procházím se po městě, po parcích a po pasážích. Co se mého psaní týče, sami víte, co to asi tak obnáší; nejraději tvořím básničky, ale musím se dostat na tu správnou poetickou vlnu. Občas také napíšu nějaké to drabble nebo kratší povídku. Úvahy a názory do své tvorby spíše nepočítám, protože uvažuji a názoruji stále, a hodit to na papír je pouze otázkou času. Stále mám v šuplíku rozepsanou nějakou povídku, z níž bych v budoucnu ráda udělala knihu.
Můj oblíbený knižní žánr je historický román a vlastně cokoliv, co se týká historie. Občas čtu i dystopie a utopie (jako je například Válka s Mloky nebo Selekce - ač je mi stydno tyto dvě knihy porovnávat) a fantasy, ale většina z knih, které čtu, se opravdu odehrává v historii. Také mám ráda básně. Můj oblíbený autor je Jiří Wolker (a jména ostatních oblíbených spisovatelů najdete v mém oficiálním profilu, který je také o poznání stručnější).
Už šestým rokem hraju na klarinet a letos se mi dostal do ruky i basklarinet, s nímž jsem už dokonce statečně šla do státní hudební soutěže. Jsem součástí klarinetového tria, postupem času možná i kvarteta. Chvíli jsem zkoušela hrát i na alt saxofon, ale nějak jsme se nespřátelili.

Ve škole mne nejvíce baví dějepis (jak už jste mohli vytušit z uplynulých řádků), právo a také španělština. Jedné z těchto oblastí bych se v budoucnu ráda věnovala. Ač jsem donedávna tvrdila opak, umím si docela s klidem představit, že půjdu studovat práva. Naopak, mám jistou averzi k žurnalistice, pedagogice a biologii.

Co jsem ještě nezmínila?
Jsem velký hypochondr, milovník čajů a koček a tak trochu pesimista. Miluji jasmín ve všech formách a všude. Dramata raději čtu, než abych je viděla v divadle, a nemám ráda moderní úpravy klasických divadelních děl.
Považuji se za ateistického agnostika a mé politické názory "míří" spíše nalevo; ale obecně jsem tolerantní ke všem náboženstvím a politickým smýšlením.
Ráda píšu obyčejně na papír, rukou; dokonce občas píšu i dopisy, ale vždy trvá hodně dlouhou dobu, než odepíšu. Stejně to mám s komentáři a e-maily - ale pokud mi chcete něco sdělit, klidně mi napište na adresu tereza.abi@seznam.cz. Také mne potěší, když budete sledovat můj blog na Bloglovin'. A okomentujete-li mi článek, budu také ráda. Z každé odezvy mám radost, i když na ni třeba neodpovím.

Moc vám všem děkuji za přízeň, protože kdyby jí nebylo, už dávno by mne přešla chuť vést si tento blog.
Vaše Iris :V
 


Aktuální články

Reklama