Laborky, trimestrální testy a jiné "věci patřící k jaru"

25. března 2012 v 17:49 | Iris |  (kni)hovna
Takže jaro už se rozjelo, docela na plný plyn. Dneska už dokonce i mně bylo vedro v softshellové bundě!! A to je co říct. Kolik je stupňů, to nevím, ale předpokládám, že docela dost - přes dvacet?! Řekla bych, že to teď není moc důležité.
Dnešní článek bude kratší, rozčleněný do odstavců a bude v něm víc fotek. Protože jsem se už poněkolikáté přesvědčila o tom, že na moje články dlouhé jako prase asi není v tomhle převážně uspěchaném blogovém světě nikdo zvědavý. A že když už si nikdo nepřečte celý článek, může aspoň okomentovat fotky....
Výhled z našeho okna. Noční - pochopitelně.
Trimestrální testy mám za sebou teprve dva. Nebo spíš dva. Ajinu a matematiku. Oby dopadly opravdu dobře a s výsledky jsem na sto procent spokojená, i když stoprocentní nejsou. Z angličtiny je to 96% a z matiky 88%. To znamená v prvním případě pětiprocentní a v druhém dvouprocentní zlepšení od minulýho trimestru, hurá!! Člověk se může pořád zlepšovat - stejně jako se může zhoršovat. A to bych já velmi nerada....
Angličtina se ale většině naší skupiny moc nepovedla (já mám jediná nad 80%), a tak mě i zbytek skupiny čeká prý nějaká brutální nálož gramatických cvičení, fuj. No.... Ono to snad nakonec stejně nebude tak dramatické (a gramatické).
Zítra píšeme češtinu. Na to se ještě musím kouknout, ty slovní druhy jsou pěkně hnusné!! Jako například příslovce a jejich 50 druhů (nejsem daleko od pravdy), nebo třídění spojek. Syntax mě naštěstí teprve čeká, takže to ještě v testu nebude, uf.
Můžu jenom doufat, že to dobře dopadne. V češtině jsem celkem dobrá, ale stejně bych řekla, že na té devítce-desítce mě udržuje sloh, moje působení v redakci školního časopisu a to, že mám vždycky co říct. Hm.
"Hlavička" zápisu z laboratorní práce. Grr.
Ve čtvrtek jsme dělali laborku z biologie. Pitvali jsme bílou a červenou cibuli - teda přesněji, měli jsme vyříznout "malý čtvereček o velikosti cca. 5 mm2." Naštěstí, tenhle úkol mi spolužačky nesvěřily (to bych skončila bez nehtů, jak se tak znám).... Bohužel mi T. (spolužačka & "prostě bedna na biologii") svěřila podkladový sklíčko, patrně abych aspoň něco dělala a nestála a nekoukala. Takže když jsem to leštila - naprosto zbytečný krok - upadlo mi to do odpadkovýho koše a samozřejmě se to rozbilo. Takže jsem se málem rozbrečela, protože T. mi řekla, že z toho budu mít průšvih, ale profesor mi řekl "No výborně, tak si to vemte domů" nebo něco v tom smyslu. Takže jsem si to vzala domů, pochlubila jsem se s tím a pak jsem to vyhodila :-D.
No a co se týká toho zápisu, jehož část můžete vidět na fotce, nevím, co s ním bude. Zaprvé, ten datum - to určitě neprojde bez podtržení červenou fixou, a nejspíš mi za to strhne bod. A potom, na konci máme najít odpovědi na nějaké otázky o složení buňky, a do toho se mi obvykle tak nechce, až na to úplně zapomenu. Ale pořád lepší, než minulý zápis z laborky, na který jsem zapomněla úplně a dělala jsem ho až v den odevzdání ráno před hodinou. Byla to pitva brouka a těm odpovědím na otázky v závěru byste se určitě zasmáli. No, vzhledem k tomu, že jsem z toho dostala 7 bodů (a možná i kvůli tomu budu mít asi teď na zprávě o studiu osmičku), já jsem se moc nesmála. Byla bych moc ráda, kdyby tohle bylo aspoň na osmičku.

Modelka z katalogu obchodu s punčocháčema a takovýma těma věcma na nohy - podkolenky, ponožky.... Kreslila jsem jí já. Děsně se mi líbí.
A co se týká mě & příštího týdne, myslím, že to nebude zase tak hrozné. I když, bude to jeden z těch nabitějších týdnů. Zítra píšeme z té češtiny, a odpoledne mám zkoušku sboru. Budu tam muset celou volnou čekat. Jsem jediná, kdo tam z naší třídy chodí. Ostatní zítra končí už po půl jedný. Po škole mám nauku. Jsem zvědavá, jestli nás s B. už rozsadí, nebo ještě bude v pohodě. To se dá poznat podle toho, jestli na nás řve "Terezo" a "Baruno" nebo "Terezko" a "Barčo". No uvidíme.... Škoda, že zítra nemám výtvarku, mohla bych se přesvědčit o tom, že s těma koulema na kuřátko se dá zabíjet.
V úterý půjdu korepetovat, zase, asi. Protože ve čtvrtek mám krajské kolo soutěže v Český Lípě. Původně se ke mně dostala informace, že se bude odjíždět v 7 ráno, ale nakonec se to posunulo až na jedenáctou. Naštěstí. Neumím si představit, jak vstávám v pět, abych byla v sedm u ZUŠky. Když to dobře dopadne, okolo deváté se vrátíme. Doufám!!
V pátek bude ukončení 2. trimestru - slavnostně, v divadle. Předtím bude ještě vernisáž naší fotosoutěže, kde budu mít už druhý rok vystavené fotky. Ale tentokrát asi nic nevyhraju. Ty fotky už nejsou tak nápadité jako minule....
V sobotu jedu do Německa se sborem. Ale to jsem už psala!! Pardon. Mám v tom zmatek....
A na závěr jeden z mých minikomixů - teda spíš snahy o ně. Inspirováno mojí "dvojitou modřinou" od křesla. Nenechte se zmást tím číslem, komixy jsou (zatím) jenom dva.
Děkuju za přečtení - teda pokud proběhlo. Sledujte blog. Jo a na fans-gabriela-guncikova se, bohužel, zatím nevracím.
Iris.
 


Komentáře

1 Dainn Dainn | Web | 29. března 2012 v 18:09 | Reagovat

Krásne píšem, krásne kreslíš a tým komiksom si ma zabila;D:)*

2 Dainn Dainn | Web | 29. března 2012 v 18:10 | Reagovat

+ krásne fotíš;)

3 A? A? | Web | 30. března 2012 v 20:37 | Reagovat

:D tyvole 96 procent a 88 procent no o tom se mi ani nezdálo :D já a moje taháky který si píšu před hodinou, dostanu 2jku a beru to jako jedničku :D. laborky máte asi dost přísně známovaný, když ti strhne bod za datum. Já laborky nikdy nepíšu, ale to máme tak ve třídě všichni, že to píšem v den kdy se to má odevzdat a pak to stejně většina lidí odevzdá až za tejden. takže tě docela obdivuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama