Moje milé rubriky

23. listopadu 2011 v 17:39 | Iris
Navzdory zavádějícímu datu, tento článek byl psán 1. 11. 2014.

Juch, juch, můj blog má dnes (1. 11. 2014, tento článek nebude aktuální napořád) tři roky. Založen byl krásného jedničkového dne, 1. 11. 2011; tak mne napadá, že jsem si už mohla počkat na ten jedenáctý listopad, jelikož to by bylo těch jedniček ještě více (navíc je to datum podepsání příměří v Compiégne a tudíž konce první světové války. Uf... profesní degenerace) - ale na druhou stranu, rok 1111 bych stejně nevychytala, takže jedničkové datum by stejně nikdy nebylo dokonalé.
Troška malinké osobní historie, než se vrhnu na všechny rubriky, funkční i zapadlé, jež tento skromný bloček obsahuje; onoho prvního listopadu jsem se na své Better Place nastěhovala z blogu, který má nyní v názvu pouze deštníček, ale dříve nesl názvy jako Blog jedné střelené primánky (jak jsem stárla a stala se ze mne sekundánka, začal mi ten název připadat hloupý, načež jsem ho změnila právě na ten deštníček). Však se sami podívejte nebo raději ne? - http://snowflowers.blog.cz. Popravdě, kdybych ve svých naivních dvanácti letech nenapsala jeden drzý článek (v dnešní době se tomu říká hejt a dává se to do výběru článků na domovskou stránku blog.cz) o svých vrstevnících, stále bych svou tvář schovávala pod přezdívkou Snowflake.
No každopádně, to už je dávno pryč. Stejně jako původní náplň tohoto článečku, tedy píseň od Madonny, American Pie. To jen kdyby se někdo divil té adrese v horní liště.
Inu, jak je již psáno ve volitelném dolním boxíku, opravdu zde pod mým vedením proběhla malinká a bezvýznamná rubriková revoluce a nikdo nebyl zraněn. Vlastně došlo spíše k porodům. A zasedání Rubrikové rady Lepšího místa, přičemž se někteří členové dobrovolně pakovali do důchodu (a ty, kterým se nechtělo, jsem s dovolením šoupla do nejlepšího důchoďáku sama, vlastnoručně). Jelikož ale i důchodci samozřejmě stále žijí, v následujících řádcích vás seznámím i s těmi neaktivními rubrikami (doufám, že jsem se nedopustila nějaké ošklivé generalizace důchodců; vážně podporuji podprduchy, tedy podnikavé pracující důchodce, pouštím je sednout a pouštím je do výtahu a nedráždím jejich pejsky, opravdu!);

Tak tedy, oznamuji narození rubriky jménem Co nenosím v kabelce. Jak je vám jistě již delší dobu známo, vyžívám se v divných názvech rubrik; rozhodla jsem, že s tím musím něco dělat a tak vznikla tato kabelková rubrika.
V podstatě v ní půjde o naprosto normální úvahy a cokoliv, co nezařadím mezi svou "beletrii", "krásnou literaturu" nebo jak nazvat ty "prostě umělecké věci". Jo, až budu mít zase chuť vylít si kabelku, najdete to právě v této rubrice.

Druhá nová rubrika (nepříliš hrdě; krčí se a asi se stydí, ale co nadělám, miminka jsou už taková) nese název Earworm. Možná, že se vám vybaví váš (nebo můj?) poslední zánět středního ucha nebo nějaký z parazitů vašeho psa, ale vězte, že Earworm je původně slovo ze seriálu SpongeBob Squarepants, vlastně název celé epizody, je to fajnová podívaná, věřte mi; a jde o červa, který vám vleze do ucha a pořád dokola potřebuje poslouchat jednu a tu samou písničku. Jelikož já v poslední době trávím své školní dny ve společnosti tohoto earwormíka, rozhodla jsem se nastrčit ho do uší i vám.
Jinýmu slovy - rubrika Earworm rovná se Písničky, které mám (až moc) ráda. Nebojte, najdete zde i něco jiného, než Reginu Spektor.

A do třetice, potlesk pro Vyškrábáno ze šuplete, rubričku, jež vylezla z pomyslné umělecké dělohy s největší slávou, jelikož se těší na svou budoucnost; očekává totiž, že bude naplněna uměleckými díly, až po okraj, chce se nechat napěchovat geniálním obsahem a pak se ještě roztáhnout; bohužel netuší, že se nerodí pro žádného filosofa, estéta ani fotografa se zrcadlovkou, nýbrž pouze pro malou Iris, od níž se žádného velkého umění nedočká.
Srozumitelně - až dopíšu Hřejivou výzvu (dopíšu, opravdu!), budu své ne-úvahové výtvory, jež vyškrábu ze šuplíku, házet do rubriky Vyškrábáno ze šuplíku.

...A nyní se pojďme vrhnout na staré a omlácené rubriky, ať jim to není líto (to by jeden neřekl, jak taková rubrika umí žárlit);

Pravděpodobně nejkontroverznější blogový tah, jehož jsem se kdy na Better Place dopustila, je rubrika jménem (kni)hovna. Nejenže prvoplánově odkazuje na exkrementy; ona navíc vůbec nemluví o knihách! Prostě, moje (kni)hovna je více o hovně než o knize. Aneb uchylte se tam, pokud si chcete přečíst mé ujeté deníčky s anglickými nadpisy z dob, kdy jsem si ještě barvila vlasy, nějaké ty úvahy a spoustu... víte čeho.

Neméně blbá je rubrika žabičKWA, celým názvem Tam, kde žabička kwáká. Měla se ujmout jako klasická písničková rubrika, leč nevyšlo to; pravděpodobně kvůli jejímu názvu.
Pokračovat v Písničkové výzvě (kterou pravděpodobně ale nedokončím, jelikož nevím, jak se vypořádat s některými jejími položkami) hodlám v rubrice Earworm, ale z víceméně ukončené Žabičkwy doporučuji například příběh o Julii a Alexandrovi nebo úvahu o tom, co by se stalo, kdyby tento blog našli moji spolužáci. Jak vidíte, nepovedlo se mi rubriku udržet jako hudební. Zajímavý psychologický aspekt. Nevadí.

Další rubrika, již se chystám přesměrovat do Výškrabu ze šuplete, jsou Básničky. Ty nejtrapnější jsem již smazala, ale ostatní si klidně přečtěte, ostatně - všichni jsme někdy byli malí a mysleli si, že něco umíme, ne?

A jako poslední z těch, jejichž názvy vás oslňovaly v horním boxíku, je na řadě Fotoportfolium. Jelikož už nefotím - a když už fotím, hned to upravím, aby to vypadalo jinak, než kdybych to fotila - považuji milé portfolium za uzavřené. Nikdo však neví, zda mne náhodou nepopadne další fotografický záchvat. V této rubrice najdete například Vodovky, mé nejpovedenější fotky (některé z nich opravdu docela ujdou).

No a teď se mrkněme na to, kdo se nám tu klepe na důchodcovské lavici!

Galerie přišla na svět v dobách mých divokých tumblr-chvilek. Já byla opravdu odporná tumblr girl; když jsem nedávno procházela archiv svého již pasivního tumblelogu, zjistila jsem, že část obrázků je smazána (proč asi). Ale zpět k tématu; přála jsem si shromažďovat hezké tematické obrázky, což se, jako spousta jiných věcí, nepovedlo.

Pak tu máme Music, rubriku, kam původně patřil i tento článeček (se svým prvním obsahem, samozřejmě); nestačím se divit, že zde mám již třetí hudební rubriku - přitom nejsem žádný extrémní hudební nadšenec. V Music vás nečeká nic zajímavého. Devět písní z mého dětství, no. Toť vše.

Šuplíček jménem By me - vstup na vlastní nebezpečí. Mé grafické pokusy a obrázky, o nichž jsem si myslela, že jsou to umělecká díla (nejsou!). Navíc, nechápu, proč jsem tak tíhla k těm anglickým názvům. Možná to o mně nevíte, ale nikdy jsem nebyla anglofilka.

A nakonec, rubrika Iris. Měla mapovat můj život a shromažďovat články o tom, jaká jsem; holka statečná, tahle rubrika. Nakonec článek popisující mou osobnost nevyšel, za celé tři roky (však ho mám také rozepsaný); ale nezatracujme úplně tuto rubriku, najdete tam například Too Much Information Tag nebo pár začátečnických řádků o stěhování (fyzickém, nikoliv virtuálním).

Možná, že občas zabloudíte pod odkaz na jakýsi Deníček; to je dobře. Jedná se o můj bývalý blog, kam píšu už jen tak z plezíru, abych někam plkala. Ale klidně si počtěte, tak určitě. Taktéž tam najdete, tedy pokud se trochu zanoříte do archivu, spoustu plků z mého dětství (ten blog mám již čtvrtý rok, stále aktivní) a mnoho tumblr obrázků. Akorát mám uzavřené komentáře, to abych měla pocit soukromí (mylný pocit).

Mockrát vám děkuji za pozornost. Při psaní tohoto článku jsem se cítila podobně, jako když jsem tvořila silvestrovské výpisky na poslední chvíli. Prostě to potřebuji dopsat, abych to stihla prvního listopadu, chápete?!
I v dalších letech se budu snažit: psát alespoň trochu čitelné články, aby se ke mně vůbec někdo vracel
komentovat a odpovídat na komentáře, i když to bude trochu se zpožděním
obměňovat vzhled blogu, aby se vám to tu neokoukalo
a psát často, ale ne moc často, aby se tyto stránky nezvrhly v nějaký deníček.

Všem vám ještě jednou velice děkuji za to, že jste se tu (byť náhodou) octli a rozhodli se proniknout do dramatického světa mých rubrik!
Blogu zdar! (úchylné zakončení článku)
Iris :Virág,
blonďatá prezidentka Lepšího místa.

Obrázek opět z Dolliecrave.
 


Anketa

Nejchytřejší blondýna je?

Iris Virág (=já)
zlatý retrívr

Aktuální články

Reklama