Rubriky

5. listopadu 2011 v 17:59 | Iris
Dne devátého února jsem byla přijata do Klubu Snílků. Bylo mi povoleno naloditi se do Osmatřicáté vzducholodi a do menu si umístit tu dokonalou ikonku, která je prostě bezvadná a steampunková. Tímto povrchním rozplýváním nechci dělat z Klubu pouze "odznáček pro chlubení" (citace odsud); naopak, jedná se o oslí most k vysvětlení pár změn, jež proběhly právě jako reakce na to, co mi Grácie u příjmu vytkly.
Možná jste zaznamenali menší dost podstatnou redukci obsahu menu - s těžkým srdcem jsem se rozloučila se stampíky a také jsem vyšoupla odkaz na svůj blogprofil. A celé Better Place je stále v procesu odlehčování. Není to tak, že bych se na popud Vzducholodi rozhodla najednou všechno odmazat jen proto, abych se zavděčila stávajícím členům Klubu Snílků; vlastně jsem si již dlouho chtěla uspořádat blog a nyní k tomu konečně dochází.

Hned po odbourání přebytečného obsahu menu jsem se vrhla na rubriky. Nedávno sice byl vzniknul docela propracovaný článek o nových chlívečcích pro články (ta synonyma mi jednou ukroutí krk!), ale je nnepochybně pravdou, že rubriky uchovávané pouze z nostalgie značně znesnadňují orientaci na stránkách. Tudíž jsem všechny články proklikala a nakonec se mi podařilo rozřadit je do šesti kategorií.
Tak, a teď začíná ta podstatná část článku. Tedy - co najdete v které rubrice?

(Kni)hovna. Tato rubrika je tu odnepaměti a obsahuje tolik článků, že je zkrátka nebylo lze přeřadit jinam. Přejete-li si proniknout do mé minulosti a do dávno minulých časů, kdy vznikaly všemožné deníčkové články s anglickými názvy (stojícími naprosto mimo téma), klikněte na (kni)hovnu.
Vždy jsem měla slabost pro podivné názvyy rubrik a ač mi (kni)hovna dnes již přijde trapná, jedná se o mírně srdcovou záležitost.

Rubriku Fotoportfolium jsem založila, když mne ještě "bralo" focení. Jednu dobu jsem totiž naivně věřila tomu, že až vyrostu, budu slavná fotografka kytek zblízka, budu je fotit svým růžovým kompaktem a bude mi to vynášet takové prachy, že si pořídím velkou vilu s osmačtyřiceti pokoji a dvaceti služkami. Od té doby se mi tak trochu změnily ideály a zájmy. V posledních letech moc nefotím (a tak příspěvky neobšťastňuji ani svůj zapadlý fotoblog, jež jsem si založila během zmíněného fotonadšení) a vila, ještě k tomu se služebnictvem, už také není mým cílem.
Ovšem, říkám si - není všemu focení konec, že. Navíc zde máte jedinečnou možnost vidět moje "umělecky rozmazané" fotografie s více či méně pochopitelnými komentáři.

Hudebních rubrik tento blog za dobu své existence zažil poměrně dost. V důsledku tohoto jevu se hudební článku, jež vznikly během těch tří let, nacházely všude možně a ani pro mne, ani pro čtenáře nebylo snadné je všechny najít (připustím-li, že je možná někdo hledal, což je nepravděpodobné). Proto nyní vznikla rubrika jménem Earworm. V jejím rámci se pokusím ještě maličko pohnout s třicetidenní hudební výzvou... a pak stvořím třeba pár článků o svých oblíbených interpretech, ale to se ještě vznáší ve hvězdách.
Název, pokud vás to zajímá, jsem zvolila podle jedné episody SpongeBoba. Earworm je v terminologii Bikini Bottom píseň, již si nemůžete vyhnat z hlavy, stále si ji zpíváte a přehráváte. Snad jich u mne najdete dostatek.

Po dokončení Hřejivé výzvy budou mé výtvory, o nichž usoudím, že jsou dostatečně literární na to, aby bylo lze vyslat je na nekonečnou cestu internetem, dřímat v rubrice nesoucí název Vyškrábáno ze šuplete. Již nyní je tam k nalezení mnoho článků; například všechny mé básně z humorného období, kdy jsem ještě psala o krávách, co pijí víno et cetera. Jak milé by to bylo, kdyby se mi zábavná múza vrátila.

To rubrika jménem Co nenosím v kabelce je o něco méně zaneprázdněná. Putuje do ní vše, co není povídka, báseň, drabble nebo jiný pofidérní útvar; převážně pak úvahy (nebo to, co úvahami nazývám). Sám název je trochu zavádějící, protože ve svých obřích kabelkách nosím téměř všechno a podobný obsah se snažím nacpat i do těch menších.
Zkrátka, chcete-li si přečíst hlody typu Proč nechci dítě nebo Zkušenosti s make-upem nebo dokonce Jaké jsem již vystřídala přezdívky, bude se vám mimo mou kabelku líbit.

Jelikož jsem tak trochu... narcis a megalomanka (což se projevuje spíše při neobvyklých příležitostech, nikoliv v zrcadle či zkoušecí kabince), kromě tohoto blogu jsem si v dávné minulosti založila ještě dva další. Tedy, vzniklo jich nejméně pět, ale dva chudáčkové mi vydrželi až doteď a teď tu dělají zmatek mým čtenářům. Dovolte mi tedy objasniti vám tuto situaci, toto blogové schizma;
Pod slovem Deníček naleznete blog, jež má obvykle design sjednocený s touto stránkou, neboť je jeho "doplňkem". Má uzavřené komentáře a slouží mi jako exhibicionistický deníček, kam si píšu jen tak a kdy chci. Aniž by místní články kypěly nějakou uměleckou hodnotou (ona je taky otázka, co považujeme za umění, že).
Fotoblog je, narozdíl od Deníčku, opravdu docela zbytečný. Vznikl snad jako reakce na první místo v jedné fotografické soutěži a chvíli jsem na něj aktivně přispívala. Pak se mi rozbil foťák. Pak jsem dostala nový. Pak jsem rezignovala na focení. Je to se mnou těžké.
Každopádně, po krátké chvilce uvažování jsem se rozhodla odstranit tyto dva odkazy z horní lišty. Neboť koho zajímají, již je sleduje na Bloglovinu. Neřekla bych, že tyto blogy obsahují něco tak esenciálního, že byste nemohli jejich obsah postrádat.

K dalším Klubem Snílků motivovaným změnám patří všemožné mazání starých, neozdrojovaných fotešek ze článků a kompletní likvidace rubriky Galerie, jež se zabývala pouze tím, co jsem stáhla z Tumblru, tudíž jaksi postrádala autorskou hodnotu.


To je vše...? Ano. Nemám co více sdělovat. Chcete-li mne poznat (?!), přečtěte si pár mých článků. Nebo profil, na nějž odkazuji nad odkazem na tento článek. Mám vás ráda, protože čtete můj blog.

Iris :V

 


Aktuální články

Reklama